Panele na sufity – nowość, stylizacja i akustyka

Sufit najczęściej kojarzy nam się z bielą i jakimś rodzajem oświetlenia – żyrandolem lub lampą. I to właściwie wszystko, co możemy powiedzieć o tej części każdego pomieszczenia. Dlatego też panele na sufity od dłuższego czasu są dowodem na to, że można ten stan rzeczy nieco uatrakcyjnić, a nawet zrewolucjonizować. Poza pewnego rodzaju nowością i ciekawą stylizacją sufitu, zyskujemy również inne, dodatkowe zalety. Tego rodzaju rozwiązania pozwalają na przykład poprawić akustykę pomieszczenia. Chronią przed hałasem, a właściwie skutecznie go pochłaniają, zarówno ten, który dobywa się od sąsiadów, jak i ten, który dociera do nas zza okien.

Panele na sufity – tuszują niedoskonałości

Nie będzie dla nikogo tajemnicą, że górna część naszych pomieszczeń nie zajmuje naszej uwagi, do tego stopnia, jak ściany. Pokrycie sufitu białą farbą, to najczęstsze i powszechne rozwiązanie. Niemniej to właśnie tutaj spotykamy się z otworami po montażu lamp, czy pęknięciami, jeżeli mamy do czynienia ze starymi kamienicami, obok których odbywa się ruch kołowy. Panele na sufity – chociaż to nie jest ich największa zaleta – skutecznie sobie z tymi niedoskonałościami radzą. W prosty sposób zresztą – zakrywając je skutecznie do tego stopnia, że nie wymagają one dodatkowych prac, tuszujących niedoskonałości. Zwraca się na to często uwagę, jako jeden z atutów wykorzystania tego rodzaju patentu.

Panele na sufity – dodatkowa izolacja

Warto jednak podkreślić, ze panele na sufity nie zostały pomyślane, jako element, zakrywający usterki na suficie. Posiadają zdecydowanie więcej zalet. Jak chociażby wspomniana izolacja. Dobrze dobrane, będą nam służyć jako wspomniany element akustyczny. Nie tylko rozwiążą problem niepożądanych hałasów, ale jednocześnie rozprawią się z nieprzyjemnym pogłosem w pomieszczeniu, jeżeli tylko mamy z czymś takim do czynienia. Jednocześnie jesteśmy w stanie uzyskać efekt dekoracyjny, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele paneli, które z powodzeniem mogą taką rolę odgrywać. Zyskujemy dzięki temu nie tylko nowe rozwiązanie stylizacyjne, ale również estetyczne. A sam sufit przestaje być miejscem, które będzie nam się kojarzyć z białą, mało atrakcyjną przestrzenią.

Oferta rynkowa

Jeżeli zdecydujemy się na ten wariant zagospodarowania sufitu, możemy być pewni, że znajdziemy wiele ciekawych ofert. Wśród nich na przykład panele gipsowe, z PCV, czy polistyrenu. Mogą to być większe rozwiązania, jak np. podwieszane sufity, ciekawie zaprojektowane. Dużym powodzeniem cieszą się drewniane panele ze względu na swoją naturalność i proekologiczny efekt. Pamiętajmy, że w całym tym pomyśle na inny sufit, nie jesteśmy w żaden sposób zobowiązani, by w całości go pokrywać panelami. Na początek wystarczy nawet jeden pasek, biegnący przez środek. Wystarczy tylko spróbować, żeby przekonać się, jak bardzo na plus zmieni się nasze wnętrze.