Terapie medyczne mogą pomóc oczyścić skórę i wyleczyć trądzik

Procedury medyczne, takie jak terapia światłem lub peelingi chemiczne, mogą pomóc usunąć uparty trądzik. Leczenie trądziku nie jest uniwersalne dla każdego, dlatego leczenie powinno odbywać się pod kontrolą lekarza dermatologa.

Jeśli kremy na receptę i antybiotyki nie działają, lub jeśli nie tolerujesz efektów ubocznych, które mogą powodować te leki, możesz rozważyć leczenie trądziku, które można uzyskać w gabinecie lekarskim lub gabinecie medycyny estetycznej. Pomocnych może być kilka rodzajów procedur medycznych, takie jak terapia światłem, laserem, mikrodermabrazja, mezoterapia bezigłowa i peeling chemiczny. Niezależnie od tego, na jakie metody leczenia trądziku się zdecydujesz, staraj się zachować realistyczne oczekiwania. Trądziku nie można wyleczyć natychmiast, a jedynie kontrolować. Możesz nie zauważać poprawy po większości zabiegów przez cztery do ośmiu tygodni. A twój trądzik może wyglądać gorzej, zanim stan skóry się poprawi. Zaczerwienienie i obrzęk, które mogą wystąpić w przypadku trądziku, są spowodowane przez rodzaj bakterii, które można zabić, wystawiając skórę na działanie różnych rodzajów światła. Przed zabiegiem lekarz może zastosować lek na skórę, aby uczynić ją bardziej wrażliwą na światło. Są to tak zwane fotouczulacze.

Prawdopodobnie będziesz musiał odwiedzić gabinet kilka razy, aby poddać się serii zabiegów, takich jak laserowe usuwanie trądziku warszawa, dla uzyskania jak najlepszych efektów. W takich zabiegach można zastosować światło niebieskie, światło czerwone lub ich kombinację. Bakterie trądzikowe można również zabić pulsacyjnym światłem i energią cieplną. Te zabiegi mogą również zmniejszać gruczoły łojowe, co ogranicza produkcję sebum. Zabiegi z użyciem światła mogą mieć niegroźne tymczasowe skutki uboczne, które obejmują ból, zaczerwienienie i wrażliwość na światło słoneczne. Na blizny potrądzikowe można używać również zastrzyków steroidowych oraz peelingu chemicznego. Rezultaty zależą od stopnia uszkodzenia skóry oraz wybranej formy leczenia.