Czy można myć włosy bez szamponu?

Ostatnimi czasy wśród wielu osób dużą popularność zyskuje mycie włosów metodą „no poo”, w ramach której nie wykorzystuje się szamponu ani żadnych innych detergentów.

Zamiast tego wykorzystywane są produkty naturalne zapewniające delikatne mycie oraz odświeżanie skóry na głowie. Jest to bardzo dobry wybór dla niektórych typów włosów. Naturalne preparaty są pozbawione parabenów, SLS oraz wielu innych składników wpływających niekorzystnie na stan włosów. Warto jednak również stosować szampony od czasu do czasu. Najlepszym wyjściem jest naprzemienne stosowanie różnych metod.

Czy można myć włosy bez szamponu?

Składniki przydatne do mycia włosów bez szamponu

Jednym z najpopularniejszych składników wykorzystywanych w metodzie „no poo” jest mąka żytnia, która zawiera sporo saponiny zapewniającej delikatne pienienie się i oczyszczanie skóry głowy. Składnik ten skutecznie niweluje wydzielane sebum i nadaje się doskonale do włosów normalnych oraz ze skłonnościami do przetłuszczania się. Stosowanie tego składnika jest proste i polega na wymieszaniu połowy szklanki wody z 4 łyżkami mąki. Następnie należy nałożyć składnik na mokrą skórę głowy i wykonać delikatny masaż.

Innym składnikiem przydatnym w tej metodzie jest soda oczyszczona, która można wymieszać z wodą i nałożyć na wilgotną skórę głowy wykonując masaż. Dzięki właściwościom oczyszczającym i złuszczającym, składnik ten sprawdzi się skutecznie w walce z łupieżem. Druga opcja to użycie czystej sody na suchej skórze głowy. Jeśli ktoś z kolei ma problemy z przetłuszczającymi się włosami, wówczas najlepszym rozwiązaniem dla takich osób jest glinka, która reguluje pracę gruczołów łojowych oraz łagodzi różne podrażnienia.

Jak widać mycie włosów bez szamponu jest możliwe i bardzo skuteczne. Warto więc poszukać w Internecie ciekawych poradników i informatorów, takich jak https://www.biotynox.pl/porady/mycie-wlosow-bez-szamponu-czy-to-mozliwe/. Dzięki nim można szybko i łatwo poznać najważniejsze metody mycia włosów bez szamponu.