Wybór odpowiedniej kolorystyki w Twoim salonie

Planujesz na nowo urządzić swój salon? Sprawdź jaką kolorystyką mebli i dodatków warto się zainteresować.

 

Wybór odpowiedniej kolorystyki w Twoim salonie

Czerń i biel – prosty wygląd

 

Ponieważ czerń i biel są bardzo popularne w sypialniach, jadalniach czy biurach, warto rozważyć wyeksponowanie mebli do salonu, wybierając zestaw czarno-biały. Jest to pomysł, który ma ponadczasowy charakter, ponieważ to połączenie kolorów jest popularne od zarania dziejów. Czerń i biel to bardzo relaksujące kolory, które na pewno chcesz zachować w swoim wystroju wnętrza.

 

Brąz – kombinacje kolorów do dekoracji

 

Ponieważ brąz jest tak klasycznym kolorem, nic dziwnego, że meble do jadalni są często skoordynowane z tym odcieniem. Jeśli masz brązowe meble w swoim schemacie dekoracji wnętrz, upewnij się, że wszystkie elementy akcentujące mają brązowawy odcień. Ta kombinacja kolorów może być wykorzystana zarówno do uzupełnienia innych elementów wystroju wnętrza, jak i do nadania mocnego, ziemistego odcienia w całym domu. Na przykład brązowy dywan może być głównym akcentem dekoracji w Twoim salonie, aby nadać wnętrzu przytulny charakter. Jeśli masz kominek w kuchni, ciepłe brązowe płytki na podłodze wokół kominka będą uzupełnieniem kolorystyki wnętrza. Dodaj brązowe zasłony do okien, aby światło słoneczne odbijało się od płytek i ścian, a uzyskasz bardzo ciepłe i zachęcające wnętrze.

 

Szary – kolory mebli do dekoracji

 

Szary może nadać każdemu pomieszczeniu dyskretnej elegancji. Szary jest również świetnym kolorem, jeśli chcesz wprowadzić futurystyczny charakter do swojego wnętrza. Szare meble mogą kontrastować z innymi elementami wystroju wnętrza lub można je wykorzystać, aby nadać wnętrzu bardziej klasyczny i tradycyjny wygląd. Szare dywaniki podłogowe mogą być doskonałym uzupełnieniem mebli do domowego biura w nowoczesnym stylu. Szare meble dobrze komponują się również z innymi nowoczesnymi meblami do domowego biura, takimi jak biurko czy regał.

 

Czarny – mocny akcent

 

Czarny to kolor, który wygląda niesamowicie w połączeniu z szarymi meblami. Wyraźny kontrast między tymi dwoma kolorami sprawia, że czarne meble takie jak komody czarne na meb24.pl są doskonałym wyborem do odważnych dekoracji lub do zastosowania w bardziej neutralnych kombinacjach kolorystycznych. Czarna lampa z szarym kloszem to także kolejny bajeczny dodatek do Twojego wystroju wnętrza.