Rumunia to nie tylko Transylwania i hrabia Drakula

Kiedy ludzie myślą o Rumunii, zwykle kojarzą ją z legendą o Drakuli oraz Transylwanii, ale w tym kraju jest znacznie więcej rzeczy do zobaczenia, ponieważ Rumunia jest o wiele ciekawsza, niż można sobie wyobrazić.

W Rumunii znajdziemy pyszne jedzenie, zabytkowe miasta z brukowanymi uliczkami i średniowieczną architekturą, gościnnych ludzi i piękne, malownicze okolice i zamki. W ostatnich latach liczba turystów w tym kraju rośnie, ale wciąż jest to miejsce rzadko odwiedzane. Przybywa tu niewiele osób, więc większość miejsc można swobodnie odwiedzać bez obaw o tłumy. Położony w Klużu-Napoce ogromny ogród botaniczny otoczony jest zielonymi wzgórzami, wieżą widokową, ogrodem różanym, a nawet ogrodem japońskim. Znajdziemy tam również szklarnie i stawy. Maramures to średniowieczny region Rumunii. Tradycyjna kultura wciąż kwitnie, a do obejrzenia jest ciekawa mieszanka lokalnej muzyki, ręcznie robionych drewnianych konstrukcji i kolorowych tkanin. Każda wioska ma duży drewniany kościół i skomplikowane drewniane bramy, które są ręcznie rzeźbione, a obróbka drewna jest w Rumunii tradycją. Obecnie wycieczki do Rumunii stają się coraz bardziej popularne. Mają też unikalne cmentarze, wynikające z ich przekonania, że życie pozagrobowe jest początkiem rzeczy, a nie końcem, więc zamiast uroczystych słów na kamiennych nagrobkach, znajdziesz niebieskie drewniane krzyże z zabawnymi wersetami o zmarłym.

Górująca nad Braszowem góra Tampa jest idealna na szybką wędrówkę, jeśli chcesz zobaczyć widok na całe miasto.

Na górze jest duży znak podobny do białego znaku Hollywood w Los Angeles. Katedra w Bukareszcie została ukończona w 1659 roku i nadal ma wszystkie oryginalne obrazy i ikony, a także piękne freski. Wstęp jest bezpłatny, ale ubierz się odpowiednio, ponieważ jest to miejsce nieustannego kultu. Na stronie https://www.kresy.com/osw,wycieczka-do-rumunii–transylwanii-,77 znajdziesz więcej informacji. Przepływający ponad 3000 km od źródła w Niemczech Dunaj jest drugą co do wielkości i najlepiej zachowaną deltą rzeki w Europie. Dunaj przepływa przez 10 krajów zanim spłynie do Morza Czarnego przez Rumunię i Ukrainę. Cały region jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co czyni go wspaniałym rezerwatem przyrody do zwiedzania.