Nikt nie chce mieć insektów w swoim domu

Prawdopodobnie najbardziej znienawidzonymi i przerażającymi szkodnikami w domu są karaluchy, pająki, skorki pchły i pluskwy.

Już sama nazwa tych insektów wywołuje odrazę i przywołuje na myśl obrazy brudnych, zaniedbanych pomieszczeń. Jednak nawet w czystym domu mogą się pojawić niepożądane owady, dlatego warto nie tylko regularnie sprzątać, ale również zabezpieczyć nasz dom przed dostaniem się insektów do środka.

Nikt nie chce mieć insektów w swoim domu

Preparatów do zwalczania szkodników możesz poszukać na stronach internetowych

Z wyglądem gorszym niż ich ugryzienie, skorki są znacznie mniej groźne, niż się wydaje, ale wiele osób nie znosi ich widoku. Jeśli znajdziesz je w swoim domu, najprawdopodobniej weszły przez pomyłkę, ponieważ ich preferowanym źródłem pożywienia są rośliny i inne owady. Kolejnym uciążliwym owadem są muchy, które zazwyczaj zwabia do pomieszczeń zapach jedzenia, dlatego znajdujemy je głównie w kuchni. Muchy potrafią być naprawdę dokuczliwe dla ludzi i zwierząt, dodatkowo mogą przenosić choroby, podobnie jak komary. Możemy jednak zakupić wiele skutecznych preparatów do zwalczania insektów, a znajdziemy w sprzedaży również takie, które są przeznaczone specjalnie do każdego gatunku owada.

Jeśli w nocy zauważysz cienkiego, srebrzystego owada z trzema długimi ogonami przypominającymi czułki, prawdopodobnie masz w domu rybiki srebrzyste. Te wąskie, małe robaki lubią wilgotne miejsca i zjadają skrobię z papieru i okładek książek, ale najczęściej znajdziemy je w łazienkach i toaletach. Podczas gdy większość robaków domowych przenosi się, aby zjeść wszystko, co mogą znaleźć w spiżarni czy szafkach, niektóre owady wolą jeść twoje rośliny. Dla tych z was, którzy mają dużo kwiatów lub ogrody, szkodniki owadzie to prawdziwe utrapienie. Jeśli insekty są już w twoim domu lub biurze, możesz zrobić kilka rzeczy, aby się ich pozbyć. Pomocne są siatki w oknach i drzwiach, a także pozbycie się wszelkich szczelin w elewacji, można również zakupić środki do zwalczania owadów.

W sklepie online oneshot.pl możesz zakupić wiele różnych produktów do zwalczania szkodników w domu czy w ogrodzie. Mają one różne formuły dostosowane do konkretnych gatunków insektów, dlatego warto najpierw sprawdzić, z jakimi owadami masz problemy.