Astma: wszystko, co musisz wiedzieć, aby zapobiegać objawom i leczyć je

Astma może sprawić, że poczujesz się jak więzień we własnym ciele.

Jeśli nie wiesz, co wywołuje lub nie wywołuje twoich ataków, a także jakie terapie działają, a jakie nie, to jest to prawdziwy problem. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak radzić sobie z astmą.Dobrą wskazówką, jeśli zmagasz się z astmą, jest rozmowa z lekarzem w celu ustalenia najlepszego leczenia. Czasami astma może być zbyt trudna do obsługi przez inhalator. Rozmowa z lekarzem pomoże Ci uzyskać odpowiednie leczenie, którego potrzebujesz.Ważne jest, abyś nie był zbyt zestresowany, jeśli cierpisz na astmę. Stres i panika to główne przyczyny ataków astmy. Staraj się też nie tracić panowania nad sobą. Złość może spowodować trudności w oddychaniu, co z kolei może wywołać ataki astmy.Ogranicz kontakt ze zwierzętami, zwłaszcza długowłosymi zwierzętami domowymi/na zewnątrz. Wiele osób cierpiących na astmę cierpi również na zdiagnozowane lub niezdiagnozowane alergie na sierść zwierząt. Nawet jeśli nie jesteś uczulony na sierść zwierząt lub łupież, długowłose zwierzęta, które spędzają czas na świeżym powietrzu, będą tropić brud i kurz, które mogą wywołać atak astmy lub w inny sposób zaostrzyć objawy astmy.Nawet jeśli objawy astmy nie ustępują, ważne jest, aby nadal co 6 miesięcy odwiedzać lekarza. Czasami lekarz może chcieć przeprowadzić testy, aby sprawdzić rozwój oddychania. Astma: wszystko, co musisz wiedzieć, aby zapobiegać objawom i leczyć je

Jeśli sytuacja się poprawi, może ograniczyć twoje leczenie lub zachować je bez zmian.Zachowaj ostrożność podczas rozpoczynania programu ćwiczeń i zawsze odpoczywaj w forsownych czynnościach.

Wysiłek fizyczny nie jest wyzwalaczem astmy u wszystkich, ale wszyscy astmatycy cierpią na pewien stopień zwężenia dróg oddechowych, z definicji, co utrudnia organizmowi trening. Dla osób, u których astma jest wywoływana przez ćwiczenia, rozluźnienie może umożliwić ćwiczenie bez ataku.Pomyśl o zapisaniu się do grupy wsparcia lokalnie lub online. Nieleczona astma może być bardzo wyniszczająca i uniemożliwiać cieszenie się normalnymi czynnościami. Wraz z postępem nauki dostępne stają się nowe leki i metody leczenia astmy, a dzięki dobrej grupie wsparcia możesz być na bieżąco z tym postępem.Jeśli jesteś w ciąży lub próbujesz zajść w ciążę, porozmawiaj ze swoim lekarzem, ale nie odstawiaj natychmiast leków na astmę. W wielu przypadkach, zwłaszcza u osób z ciężką astmą, zaprzestanie stosowania leków na astmę jest bardziej szkodliwe dla płodu niż działanie leku. Bez odpowiedniego leczenia astma hamuje dostęp tlenu do krwiobiegu, co oznacza, że ​​ciężarna kobieta z nieleczoną astmą nie może dostarczać natlenionej krwi swojemu dziecku.Porozmawiaj wyraźnie z lekarzem, aby upewnić się, że w pełni rozumiesz swój indywidualny stan i plan leczenia. Ponieważ leczenie astmy znacznie się różni, ważne jest, aby lekarz dokładnie zrozumiał, jakie są Twoje objawy, aby opracować zindywidualizowany plan leczenia. Ważne jest również, aby zrozumieć plan, aby móc podjąć odpowiednie kroki w celu leczenia astmy.Jeśli zauważysz, że masz objawy astmy lub czujesz zbliżający się atak, unikaj jedzenia produktów mlecznych. Wykazano, że produkty mleczne, zwłaszcza mleko pełne, zwiększają produkcję śluzu w układzie oskrzelowym. Zwiększona produkcja śluzu dodatkowo osłabia zdolność oddychania, co powoduje, że atak i objawy są jeszcze gorsze.Nie żyj swojego życia w strachu i zdziwieniu, zawsze czekając na kolejny atak. Skorzystaj z poniższych porad, aby poczuć się bardziej spokojnym i swobodnym. Wiedza o tym, jak lepiej radzić sobie z astmą, jest sama w sobie pocieszająca. Jeśli zastosujesz się do rad podanych w tym artykule, powinieneś zauważyć, że problem się zmniejsza.