Jacuzzi – sposób na relaks po ciężkim dniu

Osoby posiadające jacuzzi muszą odpowiednio dbać o ich czystość. Zaniedbane minibaseny nie wyglądaj ą atrakcyjnie, jeżeli nasze jacuzzi znajduje się na zewnątrz jednym sposobem na utrzymanie w czystości jest użycie osłony na wannę z hydromasażem.

W utrzymaniu czystości może nam pomóc przykładowo gąbka i wąż grodowy, należy oczywiście używać środków chemicznych z dużą ostrożnością. Nasze jacuzzi należy pamiętać o dezynfekcji aby zabić bakterii, stosuje się często środki których używamy do zachowania czystości w basenie. Pamiętajmy jednak aby nie przesadzać ze stosowaniem ponieważ niektóre osoby mogą być uczulone, co będzie powodowało dyskomfort w czasie korzystania z jacuzzi. Trzeba także właściwie zadbać o filtry, jeśli filtr jest zatkany, brudny lub ma zatory, woda nie może przepłynąć i nie można usunąć zanieczyszczeń.

Zatykanie może spowodować nadmierne obciążenie pompy. Należy używać filtrów wyższej jakości, ponieważ działają lepiej i dłużej. Należy wypłukać wkłady filtracyjne co dwa tygodnie lub tak często, jak to konieczne, aby usunąć nieczystości.

Oczekiwana żywotność filtra zależy od rodzaju i jakości i wynosi zazwyczaj od 6 miesięcy do nawet kilku lat. Dodatkowo oprócz jacuzzi można zbudować przy naszym domu saunę. Dla naszego zdrowia i lepszego samopoczucia, warto odwiedzić saunę, sauny pozytywnie działają na nasze krążenie, oczyszczają pory naszej skóry i wzmacniają system immunologiczny człowieka. Oczywiście nie należy przesadzić w korzystaniu z sauny, w saunie jednorazowo można spędzić maksymalnie piętnaście minut. Zawsze po opuszczeniu sauny należy schłodzić ciało biorąc chłodny prysznic. Obecnie każdy może zakupić sobie do domu gotowe już do montażu sauny, kabiny takie można zakupić wraz z automatyczną regulacją temperatury, z termostatem. Na rynku dostępne są również proste, tradycyjne sauny parowe. Obecnie coraz więcej osób montuje przy domu minibaseny jacuzzi, w których chętnie wypoczywają po pracy. Jacuzzi dzięki możliwości podgrzewania wody mogą służyć nam nie tylko latem, ale także wiosną i jesienią.