Hala magazynowa do przechowywania gruszek

Firmy zajmujące się przetwórstwem jabłek i gruszek muszą przechowywać je w odpowiednich warunkach. Gruszki powinny być przechowywane w plastikowych skrzynkach w odpowiednich halach.

Pomieszczenie powinno posiadać odpowiednią wilgotność powietrza około 85%. Temperatura powinna wynosić około 1 st C. Bardzo ważnym elementem jest także właściwa wentylacja. Skrzynki powinny być umieszczone w odległości minimum 50 centymetrów od ściany, oraz w pewnej odległości od innych skrzyń. Pomieszczenie powinno posiadać także możliwość zewnętrznej wentylacji. W takich warunkach owoce mogą być przechowywane przez dłuższy czas. Tego rodzaju hale posiadają firmy zajmujące się przetwórstwom owocowo-warzywnym, czy też rolnicy posiadający wiele hektarów sadów.

Od zbiorów do przetworzenia owoców może minąć trochę czasu, a gruszki czy jabłka należy zabezpieczyć przed zbyt wysoką temperaturą.

W wielu miastach a raczej na ich obrzeżach budowane są wszelkiego rodzaju hale magazynowe do przechowywania owoców. Służą one temu, żeby można było składować towar, który skupują od producentów. Raczej nie ma szans, żeby w mając sklep czy hurtownię, kupować po kilka sztuk danego towaru, ponieważ mija się to z celem.

Jednak hale magazynowe to nie tylko do sklepów czy hurtowni. Wiele rzeczy składuje się w takich halach, poczynając od rzeczy spożywczych, po cement czy inne produkty. Po prostu są one po to budowane, żeby można było w nich coś przechowywać. Nie zawsze jest tak, że mamy wszystko w sklepie. Często też bywa tak, że na przykład skupujemy coś i nie od razu to przekażemy dalej, tylko musimy mieć miejsce, w którym składowane są skupowane towary. Przykładowo wiele producentów ziół, którzy także skupują zioła, posiada hale magazynowe, żeby można było je składować, zanim będą przeznaczone do czegoś innego. Takich hal jest dość sporo, jednak większość lokowana jest na obrzeżach miast czy wsi, żeby nie przeszkadzały one innym mieszkańcom, i żeby można było swobodnie użytkować swoją lub wynajętą halę. Zatem jeżeli nie wiemy jak przechowywać gruszki można zamówić własną halę dzięki czemu owoce zachowają świeżość przez długi czas. Dumasz się jak przechowywać jabłka? – Zobacz o tym film!