DIY kreatywna forma spędzenia czasu dla dzieci i dorosłych

DIY dokładnie z angielskiego do it yourself czyli nasze swojskie „zrób to sam” to świetny sposób na rozbudzenie w sobie pokładów kreatywności. Z roku na rok warsztaty z zakresu DIY cieszą się coraz większą popularności. Na rynku mamy dostępny cały wachlarz zajęć „zrób to sam” skierowanych nie tylko do dzieci, ale również do kobiet i mężczyzn. Warto jednak zaznaczyć, że dzieci z DIY mogą czerpać najwięcej.

Korzyści płynące z DIY dla dzieci

Zajęcia kreatywne rozbudzają ciekawość, chęć dalszej nauki i wyobraźnie. Poprawiają zdolności manualne oraz wyrabiają zmysł estetyczny i ćwiczą zadaniowość. Udowodniono, że zajęcia które angażują ręce i stymulują je przez różnorodność bodźców znacznie poprawiają pracę mózgu. Efektywniejsza praca mózgu to chociażby lepsze wyniki w nauce. Gdy Twoje dziecko ma problem z przyswojeniem jakiś informacji warto wtedy naukę połączyć z tworzeniem czegoś konstruktywnego. Uczy się o kosmosie? Świetnie! Niech z starych gazet i farb zrobi własny układ słoneczny. Dziecko podczas nauki będzie się doskonale bawić, a ty niedługo zobaczysz efekty połączenia zajęć DIY z nauką.

Czym tak naprawdę jest DIY?

Do zajęć DIY możemy zaliczyć wszystkie warsztaty z tworzenia czegoś z niczego. To chociażby ręczne wykonywanie dekoracji świątecznych, tworzenie własnych naczyń z gliny, sklejanie modeli czy tworzenie własnej biżuterii. To także malowanie obrazów, tworzenie kartek okolicznościowych, wykonywanie własnych mebli np. z palet oraz pieczenie fantazyjnych tortów. Jeżeli chcemy rozpocząć swoją przygodę z kreatywnymi zajęciami nie musimy zapisywać się na specjalne warsztaty. Wystarczy, że w domu znajdziemy niepotrzebne rzeczy, którym możemy nadać nowe życie. Mamy możliwość również skorzystać z gotowych zestawów zamówionych przez internet lub kupionych w sklepach stacjonarnych. Koszt ich waha się od kilku dziesięciu do kilkunastu złotych. Oferta jest tak różnorodna, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

DIY zmniejsza stres

Dla dorosłych DIY to znakomity sposób na zniwelowanie stresu, odkrycie w sobie nowych talentów i podbudowanie własnej wartości. Kiedy siedzimy wiele godzin przed ekranem komputera spędzenie czasu na wykonaniu chociażby własnej poduszki staje się świetnym sposobem na oderwanie od rutyny dnia codziennego. Jeśli dodamy do tego jeszcze zadowolenie osoby, która została przez nas obdarowana taką poduszką, nasz nastrój automatycznie się poprawia. Zajęcia DIY dla dorosłych mają walory terapeutyczne, wyciszają i pomagają oderwać się od bieżących spraw oraz problemów. Czasami, da się tworzeniem naszych kreatywnych dzieł podreperować budżet domowy. Jeżeli wykonujemy rzeczy DIY, na które jest pobyt śmiało możemy spróbować je sprzedać za pośrednictwem Internetu. Nasz portfel na pewno na tym skorzysta. Warto zaznaczyć, że aby sprzedawać własne rękodzieło nie musimy mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Umiesz szydełkować? Masz smykałkę do stolarstwa? Chcesz pomóc rozwijać się swojemu dziecku?Nie wahaj się! Zacznij być członkiem potężnej grupy osób tworzących kreatywne DIY. Sprawdź sam jakie tobie korzyści przyniesie ta forma spędzania wolnego czasu.

Jeżeli interesujesz się DIY, sprawdź asortymenty sklepu https://dekolo.pl/ – od wstążek, przez cekiny, aż do farb.