Niezawodny laptop do biura i domu

Niezależnie od tego, czy kupujesz pierwszy laptop, czy po prostu zastępujesz stary, powinieneś wybrać odpowiedni model dla siebie. System operacyjny to podstawowe oprogramowanie, które pozwala łatwo korzystać z laptopa i uruchamiać programy i aplikacje.

Odwieczna debata dotyczy tego, czy lepiej kupić komputer Apple Mac lub urządzenie z systemem operacyjnym Microsoft Windows. Możesz także zainwestować w osobną mysz, tablet graficzny lub klawiaturę. Są wyposażone w wiele różnych funkcji, a najnowsze myszy obsługują sterowanie dotykowe i gestami, aby poprawić wrażenia. Na początek musisz rozważyć, czy twój następny laptop ma mieć ekran dotykowy. Obecnie ekrany dotykowe są bardzo powszechne i mogą ułatwić niektóre zadania. Niestety mogą one również nadać odblask wyświetlaczowi, co czasem jest niepożądane. Błyszczące ekrany prowadzą do odbić, które są zdecydowanie negatywne, jeśli grasz, oglądasz lub edytujesz obrazy i treści wideo. Z tych powodów możesz rozważyć zakup laptopa, który nie ma ekranu dotykowego. Jeśli to możliwe, poświęć czas, aby przejść do sklepu i zobaczyć sam ekran. W przeciwnym razie skorzystaj z wielu recenzji, aby uzyskać dobry przegląd produktu i określić, czy jego ekran będzie w stanie zaspokoić Twoje potrzeby. Niektóre większe laptopy mają teraz także procesory Intel i9 Core. Laptopy z procesorami i9 Core są jeszcze bardziej wydajne niż laptopy z procesorami i7 Core. Są w stanie rywalizować z komputerami stacjonarnymi pod względem wydajności, ale mają znacznie wyższy koszt niż laptop z procesorem Core i7, i5 lub i3. Wybrani dostawcy oferują teraz również laptopy i notebooki działające na mobilnych procesorach AMD Ryzen Mobile. Jeśli jesteś graczem, może to być szczególnie atrakcyjna opcja, którą warto rozważyć. Procesory Ryzen Mobile są zwykle sparowane z własnymi chipsetami graficznymi AMD Vega, które są obecnie znacznie lepsze do grania niż własna wbudowana grafika Intela.

W dawnych czasach rzadko potrzebowano więcej niż 4 GB pamięci RAM lub więcej, aby w pełni wykorzystać możliwości systemu. W dzisiejszych czasach prawdopodobnie będziesz chciał pomyśleć o 8 GB jako minimum. Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem, najlepszym rozwiązaniem jest 16 GB. Tymczasem gracze powinni spojrzeć na wybieranie pojemności pamięci aż do 32 GB, jeśli chcą uzyskać najlepsze wrażenia. Większa ilość pamięci RAM pozwala na jednoczesne uruchamianie większej liczby aplikacji i szybki dostęp do większej ilości danych w systemie, co jest przydatne w przypadku zadań takich jak edycja zdjęć lub treści wideo. Najbardziej imponujące specyfikacje na świecie nie oznaczają, że laptop, który kupujesz, nie ma dobrej ergonomii. Jeśli planujesz dużo pracy na komputerze, upewnij się, że klawiatura zapewnia solidne wrażenia dotykowe, dużo skoku klawiszy, czyli odległość, na którą klawisz zmniejsza się po naciśnięciu, zwykle 1 do 2 mm, i wystarczającą przestrzeń między klawiszami. Jeśli kupujesz laptopa z systemem Windows, upewnij się, że ma on sterowniki Precision Touchpad. Poszukaj dokładnego touchpada, który nie przeskakuje kursora i konsekwentnie reaguje na gesty dotykowe, takie jak powiększanie. Jeśli kupujesz laptopa biznesowego, zastanów się nad tym, aby mieć go z drążkiem wskazującym (inaczej nub) między klawiszami G i H, aby móc poruszać się po pulpicie bez odrywania palców od głównego rzędu klawiatury. Istnieją różnice w klasach procesorów. Laptopy zaprojektowane z myślą o wyjątkowej żywotności baterii często zawierają ultra niskonapięciową wersję wymienionego procesora, co zwykle obniża szybkość przetwarzania. Do ciężkiej pracy graficznej lub grania wybierz laptop z dedykowaną kartą graficzną i pamięcią wideo. Posiadanie osobnych zasobów dla grafiki pozwala na szybsze i płynniejsze przetwarzanie podczas oglądania filmów, grania w gry lub wykonywania wielu zadań jednocześnie. Na stronie https://vobis.pl/laptopy/notebooki/acer znajdziesz szeroki wybór laptopów. Oświadczenia producentów dotyczące żywotności baterii wynoszą od kilku godzin do 12 godzin lub więcej. Ulepszenia laptopa, takie jak zwiększona moc przetwarzania, ekrany o większej i wyższej rozdzielczości, szybsze dyski twarde lub dodanie napędu optycznego, szybciej rozładują akumulator.