Jak przebieranie w kostiumy wpływa na rozwój dzieci

Pozwalając dzieciom na wyrażanie swoich obaw poprzez przebieranie się i odgrywanie ról, pomagamy im w rozwoju emocjonalnym.

Przebieranie się angażuje mózg i pamięć twojego dziecka. Zabawa dramatyczna wymaga od dzieci zapamiętania tego, co widziały lub słyszały. Pamiętają, jak zachowuje się ich matka, wykonując prace domowe, gdy ją naśladują. Albo przypominają sobie szczegóły bajki, którą słyszeli, zanim ją odgrywają. Dzieci muszą podejmować decyzje, kiedy bawią się w przebieranki. Ćwiczą problemy związane z rozwiązywaniem problemów, decydując o tym, jakie elementy kostiumów i rekwizytów potrzebuje każda postać, aby odegrać wybrany scenariusz, czy przebierając się na bal kostiumowy. Kiedy dziecko jest zaangażowane w odgrywanie ról, pomaga mu to widzieć świat oczami innych, co zwiększa empatię, czy to udając rodzica opiekującego się dzieckiem, lekarza opiekującego się rannym pacjentem czy strażaka gaszącego pożar. Zabawa w przebieranie i odgrywanie ról pomaga dzieciom zrozumieć rolę, jaką w naszym życiu odgrywają pomocnicy. Jak przebieranie w kostiumy wpływa na rozwój dzieci

Dzieci są nieustannie konfrontowane z przerażającymi sytuacjami, których nie rozumieją, czy są świadkami wypadku w prawdziwym życiu, czy oglądają brutalne obrazy w telewizji.

Dzieci przetwarzają swoje lęki poprzez zabawę, co pomaga im zrozumieć świat i przezwyciężyć poczucie bezradności. Może im również pomóc zabawa w przebieranie w kostiumy, kiedy są odważnym rycerzem czy piratem, lub księżniczką czy wróżką w doskonałym świecie. Dzieci rozwijają zdolności motoryczne, zakładając kostiumy, zapinając guziki koszuli, zapinając spodnie lub zawiązując piracką przepaskę na oko. Wykorzystują swoje duże zdolności motoryczne podczas odgrywania ról, niezależnie od tego, czy skaczą jak superbohater, biegają jak bejsbolista, czy wirują jak baletnica. Jeśli chcesz kupić dla całej rodziny przebrania andrzejkowe – partytino.pl to sklep internetowy, w którym znajdziesz ich szeroki wybór. Dzieci są z natury naśladowcami. Poznają świat, naśladując życie dorosłych i innych wokół nich. Poprzez przebieranki i aktywne odgrywanie ról dzieci odkrywają życie innych ludzi, naśladując ich działania, uczucia i słowa.