Jakość pościeli i jej znaczenie dla twojego zdrowia i samopoczucia

Spanie to jedyna czynność, którą robisz codziennie nieprzerwanie przez 6-8 godzin, a podczas tych kilku godzin twoja skóra jest w stałym kontakcie z pościelą.

Szacuje się, że nawet 25 procent całego swojego życia spędzamy w łóżku, ale niewiele osób bierze pod uwagę wpływ jakości naszej pościeli na skórę, komfort i zdrowie. Większość pościeli sprzedawanej na całym świecie to mieszanka bawełny i poliestru. Poliester, jest to najpopularniejszy materiał syntetyczny, a jego popularność wśród producentów i sprzedawców pościeli wynika z jego kosztów produkcji i wysokiej trwałości. Dobrej jakości pościel zapewnia chłód i wygodę podczas upałów, jest również w stanie odprowadzać ciepło od skóry. Powinieneś wybierać dobrej jakości pościel od najlepszych producentów, aby była ona trwała i zapewniała wygodny i zdrowy sen. Dzięki takiej niewielkiej zmianie znacznie poprawić swoje życie i stan skóry. Dodatkowo taka pościel jest przyjazna dla skóry i łatwa w pielęgnacji, a jeśli ma również wypełnienie z włókien poliestrowych, nadaje się do prania. Zawsze przed zakupem przeczytaj etykietę pielęgnacyjną, aby uzyskać instrukcje dotyczące czyszczenia kołder, poduszek i poszewek na pościel. Jakość pościeli i jej znaczenie dla twojego zdrowia i samopoczucia

Przed zakupem znajdź także najlepszy sposób wyczyszczenia kołdry czy poduszki.

Jeśli etykieta zaleca tylko czyszczenie punktowe, rozważ wybór czegoś innego, ponieważ warto mieć możliwość wyprania pościeli, gdy zajdzie taka potrzeba. Niektóre kołdry można prać w pralce, ale inne można czyścić tylko chemicznie. Jeśli kupisz taką, którą można prać w pralce, odśwież ją w pralce ładowanej od przodu na delikatnym cyklu prania. Dodaj dodatkowe płukanie, aby upewnić się, że usunąłeś cały detergent z wypełnienia. Do pralki z pościelą włóż kilka piłeczek tenisowych, aby zapobiec zbijaniu się i przesuwaniu wypełnienia w poszwie. Dobrej jakości pościel, łóżka i materace kupisz online w sklepie expertsnu.pl. Poduszki lateksowe i wypełnione kulką poliestrową są miękkie w dotyku jak pianka z pamięcią, ale odbijają się znacznie szybciej. Podobnie jak pianka z pamięcią, poduszki lateksowe i z wypełnieniem z poliestru mogą być wykonane z litego lub rozdrobnionego materiału.