Jak dobrać kocioł do naszego budynku?

Poszukując skutecznego sposobu ogrzewania naszego domu, musimy wiedzieć iż obecnie mamy do dyspozycji wiele różnych rodzajów kotłów, od najbardziej popularnych czyli kotłów gazowych poprzez kotły zasilane pelletem czy też olejem opałowym.

Naturalnie powinniśmy przeliczyć która opcja najbardziej nam się opłaci, oczywiście powinniśmy brać także pod uwagę dostępność niektórych źródeł energii. Jeżeli nie posiadamy dostępu do gazu wówczas dobrym pomysłem może okazać się ogrzewanie olejowe lub też elektryczne.

Jak dobrać kocioł do naszego budynku?

Rodzaje kotłów opałowych

Olej opałowy jest nowoczesnym produktem, charakteryzującym się wydajnym spalaniem, a zarazem obniżoną zawartością siarki. Wykorzystanie lekkiego oleju opałowego oznacza prawie czterokrotne zmniejszenie emisji siarki do atmosfery. Zalety oleju opałowego jako źródła energii oraz komfort użytkowania powodują zwiększenie zużycia tego paliwa w Polsce. Na przestrzeni ostatnich kilku lat zużycie to zwiększa się w tempie około 50% w skali jednego roku. Szczególnie duży wzrost wykazuje segment rynku, który stanowią użytkownicy domów mieszkalnych, zarówno bloków jak i domów jednorodzinnych, które ogrzewane są olejem opałowym. W Europie Zachodniej kotły i instalacje w których używa się oleju opałowego są częściej spotykane niż w Polsce.

W przypadku jeżeli dysponujemy przyłączem gazowym może się okazać iż najlepszym wyborem będzie ogrzewanie gazowe, jest uznawane obecnie za jeden z najtańszych rodzajów ogrzewania. Warto także pamiętać iż nie będziemy musieli dokładać paliwa takiego jak drewno czy też pellet w przypadku kotłów gazowych cały proces odbywa się w sposób automatyczny gaz podawany jest do kotła w zależności od potrzeb a całością kieruje komputer.

Obecnie wiele różnego rodzaju kotłów możemy zakupić za pomocą internetu, warto wejść na stronę https://thermshop.pl/, znajdziemy tam także różnego rodzaju akcesoria, złączki, rury, wszystkie elementy które są niezbędne do stworzenia odpowiedniego systemu grzewczego w naszym domu. Oczywiście dostępne są różnego rodzaju kotły zarówno gazowe jak również zasilane pelletem, oczywiście warto pamiętać iż powinniśmy obecnie wybierać systemy miedziane, które ze będą zapewniały dużą niezawodność.