Co zrobić z odpadami metalowymi?

W wielu firmach produkcyjnych powstają odpady metalowe, mogą być to przykładowo ścinki blachy, z której wycięto elementy wykorzystywane do produkcji.

Często firmy współpracują ze skupem złomu, który może zaproponować dobrą cenę, jak również zająć się transportem. Oczywiście złom sprzedają także osoby prywatne, przykładowo kiedy robimy remont często pozostaje nam złom metalowy, na przykład mogą być to elementy z łazienki czy też kuchni. Do skupu złomu możemy oddać także metalowe karnisze czy żeliwne elementy wyposażenia, możemy uzyskać dobre ceny za aluminium czy też miedź, które także czasem znajdują się w naszych domach.

Co zrobić z odpadami metalowymi?

Co możemy sprzedać na skupie złomu?

Możemy sprzedać blachę, stal, żeliwo, jak również metale kolorowe takie jak miedź, mosiądz, aluminium, za które otrzymamy dużo więcej niż za stal. Dodatkowo inne ceny dotyczą stali grubej, a inne blachy. Jeżeli chcemy pozbyć się dużej ilości złomu, możemy skontaktować się ze skupem, który może zapewnić nam transport, może być to ciężarówka wyposażona w HDS, dzięki czemu łatwo można umieścić wszystkie odpady metalowe w kontenerze. Firmy odbierające złom mogą również dostarczyć nam kontener na place budowy, teren rozbiórki, dzięki czemu na bieżąco możemy segregować złom stalowy. W czasie rozbiórek domów często powstają duże ilości żelbetonu, można oddzielić druty zbrojeniowe od gruzu, firmy zajmujące się wywozem mogą odebrać od nas także inne rodzaje odpadów.

Na skup złomu możemy oddać także samochód, jak wiadomo auto zawiera wiele części metalowych, które można odzyskać, dodatkowo będą to także metale kolorowe, jak również duże ilości plastików czy też gąbki, które należy przesegregować i odpowiednio zutylizować. Skupy złomu często współpracują z hutami, w których przetapia się metal do ponownego wykorzystania. Recykling metalu jest ekologiczny ze względu na mniejsze zużycie energii oraz wody do pozyskania surowca. W przypadku przerobu rudy proces ten jest bardziej kosztowny.

Jeżeli posiadamy duże ilości złomu, warto skontaktować się z firmą, która prowadzi skup złomu stalowego gdańsk jest miastem, gdzie możemy sprzedać złom różnego rodzaju, może być to stal, ale także żeliwo czy też metale kolorowe. Złom zostanie przetopiony, zostanie wykorzystany ponownie.