Zasady o których należy pamiętać przy samodzielnym projektowaniu wnętrza.

Czy aby zaprojektować wystrój swojego własnego mieszkania konieczne jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia w tym kierunku? Oczywiście, że nie, wystarczy pamiętać o najważniejszych zasadach, o których mówią sami specjaliści.

Dlatego też warto pamiętać o tym, że można podjąć się próbny samodzielnej aranżacji wnętrza, a w przypadku niepowodzenia lub znacznego zniechęcenia, do dyspozycji pozostanie nam zawsze usługa w postaci profesjonalnego zaprojektowania wnętrza. Ofert na rynku znajdziemy naprawdę mnóstw, a w dzisiejszych czasach wcale nie musimy korzystać z usług fachowca z naszego miasta, choć ci, nie ukrywają, że spojrzenie na dane pomieszczenie na żywo w żaden sposób nie równa się przekazanym przez klienta zdjęciom. Wróćmy jednak do zasad, na które koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę podczas samodzielnego projektowania wnętrza.
Pierwszą i najczęściej powtarzaną zasada jest „najpierw przymierz meble, potem maluj”. Zasady o których należy pamiętać przy samodzielnym projektowaniu wnętrza.

Oczywiście chodzi tutaj o malowanie ścian.

Każdy ze specjalistów zwraca na to uwagę, że pierwszą czynnością w przygotowanym pomieszczeniu powinno być przymierzenie mebli, które możemy dowolnie przestawiać. Wiąże się to z kilkoma czynnikami, a mianowicie dotyczy to możliwości uszkodzenia powierzchni pomalowanej ściany. Nikt z nas nie chciałby ponownie malować ściany w wyniku niefortunnego zdarzenia podczas finalnego ustawiania mebli. Ponadto dotyczy to także barwy farby, która może okazać się zupełnie inna na ścianie niż na opakowaniu producenta. Najgorszym scenariuszem jest to gdy kolor naszej ściany będzie zlewał się kolorystycznie z meblami i pozostałym wyposażeniem. Kolejnym ważnym elementem jest źródło światła, w szczególności w pomieszczeniach w których nie będzie okien. Warto pamiętać o stworzeniu co najmniej dwóch źródeł światła. Najgorzej jest wtedy kiedy jedyne źródło światła nie jest w stanie dostarczyć jej odpowiedniej ilości. Jeśli to dla Ciebie za dużo, to projektant wnętrz gdynia na pewno z chęcią podejmie się zlecenia stworzenia dla Ciebie projektu wnętrza.