Obowiązkowe ubezpieczenie musi posiadać każdy właściciel samochodu.

Jeśli posiadasz samochód to dokładnie wiesz o tym, że oprócz corocznych przeglądów technicznych Twoje auto musi mieć co roku przedłużane ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Dodatkowo możesz wykupić także tak zwane autocasco, jednak dzisiaj w tym artykule przyjrzymy się przede wszystkim ubezpieczeniu OC, które w naszym kraju jest obowiązkowe dla każdego pojazdu mechanicznego poruszającego się po publicznych drogach. To właśnie dzięki temu ubezpieczeniu jesteśmy na swój sposób chronieni przed tym co sami „nawywijamy” na drodze. Po prostu to ubezpieczenia zapewnia nam to, że za wszelkie wyrządzone szkody, czy to na osobach, czy na mieniu, zapłaci ubezpieczyciel u którego wykupiliśmy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.
Ubezpieczenie odpowiedzialności OC jest swego rodzaju ubezpieczeniem majątkowym, które chroni Ciebie jako właściciela samochodu osobowego czy innego pojazdu mechanicznego poruszającego się po drogach publicznych. Chroni ono zarówno za wyrządzone szkody przez ten pojazd (oraz kierowcę) zarówno podczas poruszania się po publicznych drogach jak i postoju na tychże drogach. Warto przede wszystkim pamiętać o tym, że jest to ubezpieczenie obowiązkowe, a więc regulowane odpowiednia ustawą w polskim prawie, przez co za brak takiego ubezpieczenia, nawet bez konieczności zaistnienia wypadku możemy otrzymać wysoką karę finansową. Działa to również w drugą stronę, jeśli ktoś spowoduje stłuczkę z udziałem Twojego pojazdu to możesz być pewien, że jeśli posiada ubezpieczenie OC otrzymasz odpowiednią rekompensatę za poniesione szkody w związku z tym zdarzeniem. Obowiązkowe ubezpieczenie musi posiadać każdy właściciel samochodu.

Rejestrując pojazd mechaniczny, który będzie poruszał się po publicznych drogach musisz zapewnić również ubezpieczenie OC.

Pamiętaj, że wybierając ubezpieczenie OC nie do końca powinniśmy kierować się tym, by było ono najtańsze. Dobre oferty znajdziesz na http://najtansze-oc-ac.pl/. Pamiętaj jednak by dokładnie przeczytać warunki ubezpieczenia.