Znajdź komfortowe i bezpieczne łóżko dla malucha

Przed zakupem łóżka dla dziecka konieczne jest sprawdzenie wytrzymałości i użyteczności mebla oraz trwałości materiału, z którego jest wykonane.

Lepiej zabrać ze sobą małe dzieci do sklepu, aby same wypróbowały komfort łóżka. W ten sposób rodzice mogą być pewni, że dziecko poradzi sobie z codziennym zadaniem ścielenia łóżka i bezpieczeństwo oraz wielkość wybranego modelu. Rodzice powinni zawsze rozumieć, że najważniejsza jest wygoda i bezpieczeństwo, a nie kształt czy kolor łóżka, na którym będzie spało dziecko. Poza tym musimy zastanowić się, czy w łóżku jest wystarczająco dużo szafek i szuflad, w których dziecko może przechowywać swoje zabawki, pościel i inne przedmioty. Rozkładane łóżko jest świetnym rozwiązaniem w pokoju jednego dziecka, w którym na przykład często gości się przyjaciół na noc. Każdego dnia łóżko działa jak tradycyjne pojedyncze, ale kiedy jest potrzebne, zmienia się w wspaniałe łóżko dla małych gości. Może być również interesującą alternatywą dla rodziców dzieci, które mają problemy z zasypianiem i potrzebują pomocy osoby dorosłej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu biwakowanie w nocy z chorym dzieckiem lub trzymanie malucha blisko sprawia, że dziecko jest senne, i staje się mniejszym obciążeniem, ponieważ zasypia w oddzielnym łóżku.

W sieci i sklepach stacjonarnych można znaleźć wiele modeli łóżek dziecięcych, ale chociaż na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, łóżko domek ma kilka szczegółów, które w późniejszym użyciu naprawdę robią różnicę. Czasami dzieci przesuwają się przez sen po całym łóżku i taki niefortunny upadek z pewnością nie będzie przyjemnością, dlatego warto wybrać model posiadający barierki ochronne. Chociaż doświadczenie pokazuje, że dzieci zwykle rzadko wypadają z łóżek, warto jednak zachować ostrożność i zadbać o taką ewentualność. W razie potrzeby barierki można po prostu zdemontować. Kolejną kwestią jest szuflada pod łóżkiem, która znacznie upraszcza życie, zwłaszcza mamom, które rano ścielą łóżka swoim dzieciom. Taka szuflada jest wystarczająco duża, aby pomieścić pościel lub dodatkowe koce, świetnie sprawdza się również jako schowek na zabawki. To rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić dużo miejsca i pomoże uporządkować pokój.