Rolety osłaniają wnętrza przed nadmierną ekspozycją na światło

Jeśli masz drewniane podłogi i drewniane meble w domu lub biurze, wiesz, jak ekspozycja na bezpośrednie światło słoneczne może je odbarwić i zniszczyć po pewnym czasie.

Zwykłe rolety w oknach mogą złagodzić ten problem, ponieważ mają warstwę ochronną, która chroni podłogę i meble przed szkodliwym promieniowaniem UV. Rolety umożliwiają niezakłócony widok na zewnątrz i dopływ naturalnego światła, jednocześnie minimalizując uszkodzenia, jakie światło powoduje na podłogach, tapicerce i meblach.

Rolety osłaniają wnętrza przed nadmierną ekspozycją na światło

Sklep z roletami i plisami RoletyPremium

Prywatność może być poważnym problemem, jeśli dom sąsiada znajduje się blisko twojego lub twoje okna wychodzą na ulicę. W końcu nikt nie chce czuć się nieswojo we własnej przestrzeni. Dobrze dobrane rolety zapewniają pewność, że nikt nie może zajrzeć do twojego domu, a jednocześnie zapewniają prywatność w ciągu dnia i ochronę przed nadmiernym słońcem. Rolety są dostępne w wielu opcjach projektowych, więc znalezienie takich, które będą pasowały do twojego wystroju i budżetu, jest łatwe. Zarówno przezroczyste rolety dzień-noc filtrujące światło, jak i zaciemniające pomieszczenie są dostępne w stylach poziomych i pionowych, dodatkowo możesz je dostosować za pomocą rolek lub mechanizmów. Można też poeksperymentować z przezroczystymi tkaninami, aby uzyskać niepowtarzalny wygląd, ponieważ rolety i plisy okienne są dostępne w szerokiej gamie kolorów i tekstur.

Rolety wolnowiszące i w kasecie z listwami bocznymi są tańszym wyborem niż inne produkty do osłaniania okien, ponieważ są wykonane z lekkiego materiału. W rzeczywistości zwykłe rolety mini do okien kosztują mniej niż niektóre odmiany firan i zasłon szytych na zamówienie. Chociaż zwykłe rolety są ekonomicznym wyborem, istnieje wiele różnych atrakcyjnych i niedrogich opcji. Dodatkową zaletą rolet jest to, że ich obsługa za pomocą systemu łańcuszka jest bardzo prosta. Również czyszczenie rolet okiennych jest łatwe i szybkie. Wystarczy regularne stosowanie miotełki czy ściereczki, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu i brudu na roletach. W przypadku mocniejszych zabrudzeń delikatnie przetrzyj materiał rolet gąbką lub ściereczką z mikrofibry zwilżoną ciepłą wodą z mydłem.

Wiele rodzajów rolet ma w swojej ofercie sklep z roletami i plisami – RoletyPremium znajdziemy bez problemów online. Możemy tam zamówić także odpowiednie osłony okienne do niestandardowych wymiarów i kształtów okien.