Młodzi ludzie wybierają zakupy w sieci

Konsumenci coraz chętniej wybierają zakupy w internecie, przy czym najbardziej aktywne są osoby młode w wieku 25–34 lat, zakupy chętnie robią zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Dwie trzecie kupujących lubi przeglądać ofertę sklepu w poszukiwaniu czegoś interesującego, natomiast jedna trzecia poszukuje konkretnego produktu czy też marki. Nikt nie może zaprzeczyć, że wraz ze zmianami w technologii, kulturze i sposobach komunikacji zmieniły się również zachowania konsumentów. Konsumenci szukają obecnie szybkości, wygody i wydajności w produktach i usługach, z których korzystają. Jednocześnie chcą mieć swobodę wyboru, kiedy, gdzie i jak kupować. Nie trzeba dodawać, że klienci chcą być w centrum uwagi i oczekują od firm rozwiązań, które spełnią wszystkie ich wymagania. Dlatego też właściciele sklepów internetowych poszukują nowych rozwiązań aby przyciągać klientów, oraz aby chętnie kupowali. Walczą oni nie tylko ceną ale także okresowymi promocjami, darmową wysyłką, czy też przejrzystością sklepu, dobrymi opisami produktów, oraz łatwością wyszukiwania.

Niebagatelny jest także bezproblemowy kontakt ze sprzedawcą, w razie wątpliwości możemy skontaktować się i dopytać o szczegóły produktu, czy też wysyłki.

Obecnie także osoby starsze chętnie robią zakupy online. Dzięki temu nie muszą spędzać długiego czasu w sklepach stacjonarnych. Kurier dowiezie zamówione na wskazany adres co jest niezwykle wygodne. Obecnie bardzo chętnie kupujemy w sieci książki, podręczniki szklone czy nawet komiksy. Księgarnie internetowe oferują bardzo konkurencyjne ceny, dzięki czemu możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt procent od ceny umieszczonej na okładce. Niskie ceny są możliwe dzięki ograniczaniu kosztów, sklep internetowy nie potrzebuje lokalu w eksponowanym miejscu, dzięki dopracowaniu logistyki, wysyłki realizowane są bardzo szybko. Tradycyjne księgarnie oferujące podręczniki szkolne muszą liczyć się z wysokimi kosztami działalności Obecnie można także korzystać z bardzo wygodnych rodzajów wysyłki towaru. Jeżeli nie wiemy w jakich porach będziemy w domu, wówczas możemy zamówić dostawę do paczkomatu skąd odbierzemy paczkę w dowolnej dla nas porze.