Jak przygotować się na pierwszą randkę?

Przed randką można przygotować się pamiętając o kilku zasadach. Wybrana lokalizacja nadaje ton każdej randce. Jeśli nie wiesz, jakie zajęcia lubisz na randkach, najlepiej wybrać neutralne, pozbawione presji miejsce, w którym możesz się skupić na wzajemnym poznaniu i sprawdzeniu, jak do siebie pasujemy.

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to pójść do ładnej restauracji i odkryć, zanim jeszcze Twoje jedzenie zostanie wydane, że nie pasujecie do siebie. W tym scenariuszu i tak utkniesz do końca posiłku. Jeśli jesteś cichy lub masz lęki społeczne, najbardziej denerwującą częścią pierwszej randki jest próba wciągającej rozmowy z kimś, kogo ledwo znasz. Na szczęście psychologowie odkryli kilka kluczy do idealnych rozmów randkowych. Badania pokazują, że jeśli wybierasz się na randkę, szczególnie z kobietą, powinieneś zapomnieć o tandetnych tekstach i zamiast tego wybrać interesujący początek rozmowy. Kobiety negatywnie oceniają puste komplementy i nieudane dowcipy. Bardziej doceniają randki, na których nawiążą interesującą rozmowę, z pewnością docenią także poczucie humoru. Przed wyjściem na randkę warto przemyśleć kilka interesujących rozmów, kilka ciekawych tematów na rozmowę. Warto zwrócić także uwagę na mowę ciała, nasza postawa podczas rozmowy może powiedzieć więcej, i odwrotnie.

Przykładowo można rozróżnić postawy zamknięte i otwarte, którymi będziemy mogli pokazać nasze zainteresowanie, lub też wycofanie w czasie rozmowy z drugą osobą. Z pewnością mężczyzna na randce musi umie słuchać, niekiedy mężczyźni nie mają podzielnej uwagi, przez co umyka im wiele szczegółów w rozmowie z kobietą. Wyrażając zainteresowanie tym co mówi kobieta, z pewnością zyskujemy wiele w jej oczach. Z pewnością pierwsza randka może decydować o przyszłości dwóch osób, możemy na niej wywrzeć pozytywne i negatywne wrażenia, to od nas zależy jak zostaniemy odebrani. Zatem jeżeli osoba z którą umawiamy się na randkę nam się podoba powinniśmy lepiej się przygotować aby wywrzeć lepsze wrażenie. Warto zatem pamiętać podstawowych zasadach.