Suknie ślubne w nietypowych kolorach

Ślub przeważnie kojarzy się z niewinną bielą. Ten kolor jest oznaką czystości, niewinności, wybierany jest z okazji ślubu kościelnego, ale może pojawić się też na cywilnym.

Użycie innej barwy w tradycyjnym rozumieniu oznacza, że została złamana któraś z niepisanych zasad – np. panna młoda nie jest już dziewicą, nie jest niewinna, jest w ciąży lub w przeszłości brała ślub. Oczywiście nie należy się tym aż tak przejmować i najlepiej potraktować to jako rodzaj zabobonu. Nie ma niczego złego w udaniu się do ślubu w sukni czerwonej, niebieskiej, czarnej czy dowolnej innej. Dużo zależy od tego, jakim podejściem do tych kwestii wykazują się młodzi małżonkowie oraz ich rodziny, ewentualnie – ksiądz i goście obecni na ceremonii ślubnej.

Gdy wszystkie ustalenia zostaną już poczynione, można zająć się wyborem koloru i fasonu sukni. Za zmianą koloru z białego na inny przemawia zazwyczaj konkretny cel – może to być zwyczajne znudzenie się typową i oklepaną bielą, chęć wykazania się kontrowersyjnością i nowoczesnością, czy też uznanie, że biały pogrubia i w czarnym panna młoda będzie wyglądać korzystniej. Żaden z powodów nie jest zły. Estetycznie wyglądająca suknia ślubna powinna podkreślać sylwetkę, współgrać z kolorem oczu i włosów, coraz częściej wymaga się też powiązania pomiędzy barwą sukni z kolorystyką dominującą w oprawie ceremonii ślubnej i wesela.

 


Często za wyborem koloru innego niż biały stoi sezonowa moda.

Proponowane przez stylistów suknie ślubne mogą się spodobać na tyle, że wpłynie na ostateczną decyzję co do kolorystyki. Dzięki temu ślub może być okazją do założenia na siebie czegoś naprawdę wyjątkowego, a zdjęcia i filmy uwiecznią to w formie pamiątki. Nie warto ulegać podszeptom znajomych i rodziny, jeśli chodzi o wybór koloru. Gdy panna młoda czuje się dobrze w bieli i nie jest gotowa sama z siebie do ubrania się w inną suknię, nie powinna decydować się na inny kolor tylko dlatego, że ktoś z rodziny, przyjaciółka lub znajomy ma taką opinię. Podczas ślubu uwaga wszystkich skupia się na młodej parze i ważne jest, by oboje czuli się jak najlepiej w swoich stylizacjach.