Macierze dyskowe Arrays od Lenovo dla firm

Mianem macierzy dyskowej określa się urządzenie, które składa się ze zbioru od paru do nawet kilkuset dysków fizycznych. Dyski te są klasyfikowane do konkretnych grup nazywanych zbiorami RAID (ang. Redundant Array of Independent Disks – nadmiarowa macierz niezależnych dysków), których w macierzy dyskowej można wyróżnić do kilkudziesięciu. W dzisiejszym poście przybliżę Państwu macierze dyskowe Arrays od Lenovo. Zapraszamy do lektury!

Firma Lenovo

Lenovo Group Limited jest chińską firmą informatyczną. Obecnie przedsiębiorstwo to jest uważane za lidera w zakresie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które dedykowane są zarówno dla klientów biznesowych jak również indywidualnych osób prywatnych.

W ofercie Lenovo można znaleźć laptopy, stacje robocze, pamięci masowe a także telefony komórkowe i tablety. Ponadto firma ta zajmuje się także tworzeniem oprogramowania dla domu z zakresu Smart Home.

Rozwiązania typu RAID

Macierze dyskowe z udziałem RAID są stosowane najczęściej w celu zminimalizowania prawdopodobieństwa pojawienia się awarii. Zastosowanie tego rozwiązania wiąże się z podnoszeniem jakości i niezawodności systemów. Ponadto dzięki nim możliwe jest podniesienie wydajności w zakresie transmisji danych. Dodatkowo macierze dyskowe RAID pozwalają także na powiększenie dostępnej przestrzeni w przypadku zwykłych dysków fizycznych.

Charakterystyka macierzy dyskowej Arrays od Lenovo

W składzie macierzy dyskowej Arrays od Lenovo można wyróżnić kontroler RAID oraz dyski zamknięte. Urządzenie to pozwala na uzyskanie wysokiej transmisji danych. Ponadto z jego pomocą można zabezpieczyć znajdujące się na dyskach fizycznych dane.

Macierze dyskowe są rodzajem centrów danych, które decydują o wydajności wielu aplikacji wykorzystywanych przez klientów. Z tego też względu muszą charakteryzować się maksymalną szybkością i niezawodnością. Macierze dyskowe Arrays od Lenovo są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ urządzenia te są kompaktowe i nie zajmują dużo miejsca. Dodatkowo są zamknięte i skalowalne. W każdym zestawie obecne są także specjalne półki na dyski oraz inne akcesoria, które zdecydowanie ułatwiają ich instalację oraz montowanie.

Urządzenia Arrays od Lenovo pozwalają na maksymalizowanie efektów oraz równoczesne obniżanie kosztów firmy, ponieważ rozwiązanie to pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na miejsce na dysku fizycznym. Co więcej zwiększają również moc całego systemu.

Macierze dyskowe Arrays od Lenovo wyposażone są w specjalne systemy zabezpieczeń. Umożliwiają obsługę do nawet 2,94 PB pojemności pierwotnej w blokach modułowych 2U, co zapewnia bardzo dobry dostęp do danych przy równoczesnej wydajności o stosunkowo niskim opóźnieniu.

Macierze Arrays typu Flash są przystosowane do pracy w bardzo wymagających i ciężkich warunkach środowiskowych.

Zestaw macierzy dyskowej Arrays od Lenovo

W skład zestawu macierzy dyskowej Arrays od Lenovo wchodzi:

– liczne macierze dyskowe z serii V;

– potrzebne kable SAS;

– dodatkowe jednostki, które w późniejszym czasie będą pomocne w rozbudowie urządzenia;

– kable światłowodowe sieci typu SAN.

Macierze dyskowe od Lenovo z serii V

Macierze dyskowe od Lenovo z serii V pozwalają na gromadzenie dużych ilości danych. Charakteryzuje je bardzo dobra wydajność. Ponadto są skalowalnymi systemami dyskowymi o bardzo atrakcyjnej cenie oraz wysokiej jakości. Te cechy pozwalają je wyróżnić na tle konkurenci.

Macierz dyskowa Arrays ThinkSystem DE6000F all-flash (SSD)

Macierz dyskowa Arrays ThinkSystem DE6000F all-flash (SSD) o wielkości 2U pozwala na bardzo szybki dostęp do danych. Jest to urządzenie wszechstronne, które łączy w sobie wiele funkcji dostępności z 1 mln IOPS, czasem reakcji poniżej 100 mikrosekund oraz przepustowością odczytu do nawet 21 GB/s.

Jeżeli zastanawiacie się Państwo nad wyborem odpowiedniego rozwiązania w zakresie macierzy dyskowej to warto rozważyć produkty firmy Lenovo z kategorii Arrays. Pozwolą one na ograniczenie kosztów związanych z zwiększaniem pojemności dyskowej. Są to urządzenia, które gwarantują także bezpieczeństwo danych na nich przechowywanych. Warto zatem rozważyć zakup macierzy dyskowej Arrays od Lenovo do Państwa firmy lub do użytku własnego. W kwestii najbardziej odpowiedniego wyboru z miłą chęcią pomogą Państwu eksperci firmy Thomas IT. Ich ogromna wiedza oraz duże doświadczenie pomoże dobrać Państwu idealne rozwiązanie. Koniecznie skontaktujcie się z doradcami firmy Thomas IT.

Kontakt pod numerem telefonu: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl