Jaki rodzaj materaca wybrać do naszego łózka?

Kiedy źle się wysypiamy, powinniśmy sprawdzić co może być przyczyn, może być to przykłądowo niewygodne łózko lub też zły materac.

Materac to z pewnością bardzo ważny czynnik wpływający na naszą zdolność do dobrego snu, jednak wiele osób bagatelizuje jego znaczenie i nadal używa materaca, który nie zapewnia wystarczającego wsparcia i komfortu. Nowy materac może być oczywiście nie małym wydatkiem, ale podjęcie tego kroku może znacznie poprawić komfort snu. Jak w przypadku każdego większego zakupu, chcesz mieć pewność, że dokonujesz mądrego wyboru. Aby zrozumieć, jak wybrać materac może być to przykładowo model piankowy, sprężynowy, hybrydowy, lateksowy lub materac dmuchany. Obecnie coraz większą popularniejsze są materace ze sprężynami kieszeniowymi, dzięki zastosowaniu dużej ilości sprężyn będziemy mogli zyskać dużo większą wygodę snu. Lepiej będzie układał się pod ciężarem naszego ciała. Jaki rodzaj materaca wybrać do naszego łózka?

Tego rodzaju materace podzielone są także na różnego rodzaju strefy na całej swojej długości.

Znajomość podstaw każdego z typów może posłużyć jako podstawa, na której można kontynuować poszukiwania najlepszego materaca. Materace piankowe są wykonane w całości z pianki i nie posiadają sprężyn, posiadają wiele różnych poziomów wypełnienia. Mają tendencję do zapewniania ponadprzeciętnego konturowania ciała, zmniejszenia nacisku, dzięki czemu są dobre dla osób śpiących na boku i par. Spośród pianek stosowanych w tych materacach najbardziej znana jest pianka z pamięcią kształtu. Materac ze sprężyną wewnętrzną ma system nośny oparty na zwojach i kilka innych warstw. W tym przypadku powierzchnia spania jest bardziej sprężysta i ma ograniczoną izolację ruchu. Dzięki niższej cenie są one bardziej popularne wśród kupujących z ograniczonym budżetem. Możemy także znaleźć materace hybrydowe, które posiadają wewnętrzny rdzeń wspierający sprężynę i bardzo wygodną piankę. Warstwy zapewniające komfort mogą zawierać piankę lub lateks, tego rodzaju rozwiązania posiadają często materace hotelowe. Mogą posiadać różną wielkość w zależności od wielkości ramy.