Zwiedzanie wyspy Gozo

Wyspa Gozo znajduje się bardzo blisko Malty, dlatego jeśli się tam wybieramy to byłoby dobrze to sprawdzić i wtedy przekonamy się, że miejsce jest wyjątkowe.

Atrakcji na wyspie jest tak dużo, że potrzebujemy trochę czasu na ich zobaczenie. Na pewno warto będzie to zrobić, bo miejsce jest niesamowite. Na wyspie jest główny port Mgarr, który warto byłoby zobaczyć. Stąd odpływają promy. Najbardziej znaną plażą jest Ramla Bay i na pewno każdy, kto lubi krystalicznie czystą wodę powinien się tam pojawić. Będziemy się bardzo dobrze bawić na wyspie, bo jest pod każdym względem wyjątkowa. Na wyspie znajduje się również kompleks świątyń i byłoby dobrze to zobaczyć. Tak samo jak Calypso Cave, czyli ruiny jaskini. Miłym akcentem byłoby odwiedzić stary rybacki port Marsalforn Bay.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Fontana to wioska, która posiada starą pralnie oraz centrum folkloru wiejskiego. Dla miłośników ciekawych wirków zatoka Xleindi Bay idealnie będzie się nadawała. Niestety największa atrakcja wyspy Azure Window nie istnieje od 2017 roku, a szkoda, bo było, co oglądać. Całość runęła niestety do morza i bezpowrotnie zniknęła. Szkoda, bo już tego się nigdy nie odbuduje. Wyspa oferuje i miejsca, w których można wypocząć i miejsca gdzie można będzie zjeść. Warto próbować regionach przysmaków, warto poznawać mieszkających tam ludzi. To będzie dla nas bardzo duża atrakcja i na pewno będziemy zadowoleni, że tam się pojawiliśmy. Wyspa Gozo to miejsce, które jest odwiedzane przez bardzo dużą ilość turystów, dlatego i my powinniśmy się tam pojawić. Warto zbierać informacje o tym miejscu, a wtedy na taki wyjazd tam będziemy o wiele lei piej przygotowani. Oznacza to, że więcej zobaczymy i zwiedzimy. Takie informacje można już teraz zobaczyć na wyspa Gozo. Z tego tekstu dowiemy się jak w jeden dzień można zwiedzić wyspę i zobaczyć większość atrakcji, które na pewno będą nas interesowały. Tutaj trzeba być żeby poczuć ten klimat i żeby zobaczyć super widoki na własne oczy.