Jakie typy skrzyniopalety można rozróżnić?

Skrzyniopalety to idealne rozwiązanie, jeśli szukamy pojemnika, ktory będzie służył do przechowywania różnych przedmiotów. Podobnie, jak tradycyjne skrzynie, dzięki swojej budowie stanowią wysokiej jakości ochronę przed uszkodzeniami towarów. Szeroki wybór tego asortymentu sprawia, że jego wybór nie jest wcale taki prosty.

Co to jest skrzyniopaleta?

Skrzyniopaleta wyglądem przypomina tradycyjną drewnianą skrzynię lub pojemnik. Zwykle ma ona wymiary standardowej palety, czyli 1200 × 800 mm. Skrzyniopalety pozwalają na przechowywanie towarów w tych samym systemach, co asortyment znajdujący się na normalnej palecie. Ponadto można je łatwo i szybko transportować za pomocą wózka widłowego, czy też innego urządzenia transportu bliskiego.

Tego rodzaju pojemniki zazwyczaj mają podstawy dwuwjazdowe albo czterowjazdowe i mogą być produkowane na indywidualne zamówienie. Dzięki temu klient może je dostosować do wymaganych parametrów, co znacząco ułatwi mu przechowywanie różnego rodzaju towarów. Wieko skrzyniopalety najczęściej jest na zawiasach, ale w szczególnych przypadkach może ono być zbite na gwoździe lub go nie posiadać.

Jakie rodzaje skrzyniopalet są dostępne na rynku?

Na rynku dostępne są trzy podstawowe rodzaje skrzyniopalet. Plastikowe zwykle składają się z podstawy, którą stanowi europaleta. Najczęściej wykorzystuje się je do przechowywania artykułów spożywczych. Skrzyniopalety drewniane mają taką samą budowę, jednak są one o wiele bardziej wytrzymałe oraz wygodniejsze w transporcie i magazynowaniu. Ostatnim rodzajem są skrzyniopalety metalowe, które cechują się najwyższą odpornością i wytrzymałością.