IMPALNTY CZY PRZESZCZEP TKANKI TŁUSZOWEJ? KILKA SŁÓW O POWIĘKSZANIU PIERSI

Od momentu, kiedy kobiety zapragnęły mieć większe piersi rozpoczęły się poszukiwania nad najlepszą metodą ich powiększenia. Mowa tutaj o metodzie, która będzie najlepsza, a więc spełni oczekiwania klientki pod względem kształtu, wielkości i naturalności w dotyku.

Obecnie medycyna plastyczna dysponuje dwiema metodami. Każda z nich ma swoje wady jak i zalety. Nie ma jednoczesnego stwierdzenia, która z metoda jest lepsza. Obie są dobre i bezpieczne. Wszystko jest zależne od naszych oczekiwań i umiejętności plastyka, oraz od budżetu, jakim dysponujemy.

IMPLANTY PIERSI

Pierwszy raz zostały zastosowane ponad 55 lat temu. Od tego czasu przebrnęły przez ogromny proces ewolucji, który pozwolił wyeliminować wszystkie wady uniemożliwiające użycie implantu. Mowa tutaj o takich problemach jak rotacja implantu, przykurcz jego torebki lub chłoniak torebki. A więc zdecydowanie wzrosło bezpieczeństwo tej metody. Dodatkowo implanty umożliwiają uzyskanie znacznie większych piersi, jak przy stosowaniu lipofilingu, a efekt jest praktycznie natychmiastowy.

LIPOFILING

Znany też, jako przeszczep tkanki tłuszczowej. Metoda znana od ponad 100 lat, natomiast trwałe zastosowanie znalazła dopiero w połowie lat dziewięćdziesiątych. Zmiany w kierunku pozyskiwania tkanki tłuszczowej, jej właściwego obrabiania, a przede wszystkim przeszczepiania przy zastosowaniu właściwej techniki operacyjnej sprawiły, że dzisiaj lipofiling ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest to metoda bardzo dobrze przebadana, również pod kątem onkologicznym. Metoda polega na pozyskaniu tkanki tłuszczowej, z którejś części naszego ciała, właściwym jej obrobieniu i wprowadzeniu do piersi.

EFEKTY I CZAS

Napomnieliśmy coś na temat efektów, jakie pociąga za sobą zastosowanie obydwu metod. Budząc się następnego dnia z implantami, de facto budzimy się z nowymi piersiami. W przypadku metody bezoperacyjnej na efekty musimy poczekać nieco dłużej. Wynika to z faktu, iż nasza nowa tkanka tłuszczowa musi się dostosować do naszego organizmu i przekształcić w tkankę własną naszego organizmu.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na ilość zabiegów koniecznych do wykonania w przypadku lipofilingu. Przeważnie, aby uzyskać podobną wielkość piersi jak w przypadku implantów konieczne są dwa lub nawet trzy zabiegi. Plusem zastosowania tej metody jest estetyka i naturalność. Przeszczep tkanki tłuszczowej umożliwia uzyskanie bardzo ładnych piersi. Natomiast, jeśli zależy nam bardziej na wielkości, jak naturalności to korzystniej wybrać przeczep implantów.

KOSZT

Operacja powiększania piersi nie należy do najprostszych, a przede wszystkim najtańszych. Zastosowanie implantów to w naszym kraju na dzień dzisiejszy koszt około 15 tysięcy złotych. Powiększanie biustu z zastosowaniem naszego tłuszczu to jednorazowy koszt 11 – 13 tysięcy złotych, przy czym zabieg ten przeważnie należy powtórzyć, aby efekt był zadowalający. Zdecydowanie tańsze jest stosowanie implantów, natomiast należy pamiętać, że w koszt w lipofilingu wliczona jest również liposukcja, a więc właściwie w jednej cenie otrzymujemy dwa zabiegi.

Przed podjęciem decyzji o operacji warto suplementować preparaty zawierające składniki, które umożliwiają powiększenie i nadanie jędrności naszym piersiom bez stosowania kosztownych zabiegów. Suplementem często stosowanym jest https://slim-vit.pl/new-look-bust-up-duo-original. Umożliwia on kurację, dzięki której nasz biust zyska nie tylko na jędrności, ale również wielkości.

Sprawdź pozostałe produkty Slim-Vit: https://slim-vit.pl