TANGO NA POCZĄTEK

Tango to bardzo częsty wybór wśród początkujących tancerzy. Taniec, który pozornie może wydawać się trudny ze względu na energiczne i skomplikowane ruchy oraz wymagający dużej elastyczności ruchowej, okazuje się być aktywnością fizyczną idealna dla nas. W trakcie jego praktyki pobudzamy nasz umysł do produkcji endorfin i tym samym przyśpieszamy wzrost nowych neuronów. To nie jedyne korzyści zdrowotne wynikające z praktyki tego stylu tanecznego.

TANGO A NASZ ORGANIZM

Tango wywołuje u nas wzrost tętna, jak podczas intensywnych ćwiczeń na siłowni bądź wspinaczki wysokogórskiej. Różnica jest zasadnicza, ponieważ wiele osób traktuj ten taniec, jako przyjemniejszą formę aktywności fizycznej. Tempo tańczenia Tango możemy dostosowywać do naszych możliwości ruchowych i kondycyjnych, co sprawia, że na rozpoczęcie naszej przygody tanecznej z tym stylem nigdy nie jest za późno. Tańczenie Tango jest również dobrym sposobem na pozbycie się kilku kilogramów, gdyż podczas jednorazowej sesji jesteśmy w taniec spalić od 200 do nawet 1000 kalorii. Dodatkowo Tango rzeźbi nasza sylwetkę poprawiając kształt naszych ud i pośladków, poprawia naszą sprawność ruchową i kondycję, oraz wydziela endorfiny, której poprawiają nasze samopoczucie redukując nadmiar stresu. Dodatkowo aktywność ruchowa, jaką otrzymujemy decydując się na ten styl taneczny wzmacnia naszą odporność, łagodzi ból i objawy depresji.


TANGO, – CO TO ZA STYL TANECZNY?

Styl taneczny narodził się w Buenos Aires w Argentynie i jednocześnie w Montevideo w Urugwaju. Wyróżniamy tango argentyńskie, amerykańskie czy też fińskie lub międzynarodowe. Najpopularniejsze jest tango argentyńskie, ze względu na duże możliwości improwizacyjne i stały rozwój tego kierunku tanecznego. Dodatkowo Tango argentyńskie jest najbardziej zwariowana pod względem figur, sposobów trzymania partnera czy też ozdobników oraz samego tempa wykonywania tańca.

TANGO DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Na początku naszej przygody z Tango należy pamiętać o odpowiedniej technice ruchów. Tango nie jest posuwiste w krokach, brak w nim elementów unoszenia i opadania oraz nachyleń. Ważne jest objecie partnera lub partnerki. Tango charakterem ma przypominać kłótnię małżeńską. Pierwsze kroki z Tango polegają na powtarzaniu tych samych ćwiczeń. Pierwsze lekcje będą stanowiły kluczową rolę. W zależności od sposobu ich prowadzenia mogą nas skutecznie zachęcić bądź zniechęcić. Oczywistym jest, że każdemu zależy na jak najszybszej nauce, tak, aby efekty były już widoczne po pierwszej lekcji. Należy pamiętać, że Tango nie należy do najprostszych kierunków tanecznych i jedna godzina w tygodniu może się okazać niewystarczająca.

Aby nie zniechęcić się na samym początku, warto udać się do szkoły tańca oferującej kursy pod okiem doświadczonego instruktora: taniec.com.pl. Dzięki dobrej szkole szybciej osiągniemy zamierzony efekt. Należy jednak pamiętać, że wiele zależy od naszej cierpliwości i zaangażowania. Pamiętajmy, aby w momencie spadku motywacji spowodowanej brakiem defektów spróbować najpierw doszukiwać się braków i niedoskonałości w naszym podejściu, a kolejno winić naszego instruktora tańca. Tango ze względu na swój charakter wymaga od na dużej systematyczności. Istotne jest również zaangażowanie z obydwu stron, bo przecież „do Tanga trzeba dwojga”. Jeśli jesteśmy mieszkańcami Krakowa i gotowi jesteśmy na naukę tańca, jakim jest Tango to warto zapoznać się z pełną ofertą szkoły, oraz gdzie jest zlokalizowana: https://taniec.com.pl/kr/lokalizacje/krakow/