Hydraulik przepcha zatkane rury

W każdym domu znajdziemy zlewy, wannę, lub prysznic, toaletę, czy zmywarkę, każdy z tych przedmiotów posiada rurę odpływową. Wszystkie nieczystości trafiają do kanalizacji, a następnie do oczyszczalni ścieków.

Jednak rury potrafią czasem ulec zatkaniu, przykładowo odpływ prysznica może zostać zatkany włosami, często z takim problemem możemy poradzić sobie, sami jednak czasem problem może wymagać wezwania hydraulika. Możemy zapobiegać zatykaniu rur, dbając o czystość odpływu, przykładowo po tym jak weźmiemy prysznic powinniśmy sprawdzić czy w odpływie nie zebrały się włosy.

Z pewnością można zmontować różnego rodzaju dodatkowe sitka przy odpływie, które będą zbierały wszystkie włosy.

Obecnie można zakupić różnego rodzaju giętkie sitka wykonane z tworzyw sztucznych. Zapchany odpływ możemy potraktować różnymi środkami służącymi do czyszczenia rur, czasem dobrze może sprawdzić się Domestos, w innym wypadku możemy użyć kreta. Warto jednak pamiętać iż żeliwne, czy metalowe rury odpływowe nie powinny być czyszczone środkami żrącymi w przeciwieństwie do rur wykonanych z PVC, które są zazwyczaj odporne na tego rodzaju środki. Trzeba także pamiętać że tego rodzaju płyny będą trafiały dalej do kanalizacji. Każdy dom w mieście ma toaletę, umywalki, prysznic, wanny, pralki, zmywarki itp.

Wszystkie te urządzenia są podłączone do centralnego systemu hydraulicznego, który biegnie przez dom i zbiera się w jednej wspólnej rurze.

Rura opuszcza dom w najniższym punkcie, na przykład w piwnicy, a następnie biegnie do kanalizacji grawitacyjnej na ulicy. Polega to na odpowiednim nachyleniu rury, aby wszystkie nieczystości mogły spływać do centralnego zbiornika w oczyszczalni. Jednak jeżeli położenie terenu jest niekorzystne wykorzystuje się przepompownie. Jeżeli zatka się rura odpływ przy naszej pralce czy zmywarce, rurę może udrożnić hydraulik, który profesjonalnie wykona przepychanie kanalizacji. Posiada on odpowiednie narzędzia, czasem bowiem konieczne może być odkręcenie kolanka w przypadku zlewu. Dodatkowo hydraulik będzie posiadał specjalistyczne urządzenia do przepychania rur.