Rodzaje pił i przecinarek do drewna

W przemyśle drzewnym wykorzystywane z różnego rodzaju przecinarki do drewna. Możemy spotkać je w tartakach, gdzie drzewo cięte jest na deski.

Można spotkać modele z pojedynczą piłą, lub też kilkoma, dzięki temu można ciąć drewno na deski dużo szybciej. Oczywiście odległości pomiędzy piłami taśmowymi można regulować uzyskując w ten sposób pożądaną grubość. Podawanie drzewa może odbywać się na specjalnym wózku, które doprowadza drzewo do obracających się pił.

Można także spotkać się z wyrzynarkami do drewna, wówczas taśma jest dużo cieńsza, dzięki temu można wycinać wiele różnych kształtów. Z pewnością każde profesjonalny stolarz posiada takie urządzenia w swoim warsztacie.

Tego rodzaju urządzenie pozwala wycinać praktycznie dowolny kształt, z różnego rodzaju drewna. Praca z tego rodzaju wyrzynarkami jest bardzo wygodna w porównaniu do użycia wyrzynarek ręcznych. Piła taśmowa nawijana jest na specjalny napęd, który wprowadza ją w ruch. Można wybierać spośród różnych modeli w zależności od potrzeb, można znaleźć różne grubości i szerokości. Warto zwrócić uwagę na metal z jakiego są one wykonane, metal rozgrzewa się w czasie, pracy, i raz na pewien czas praca powinna być przerwana ze względu na rozgrzanie poprzez tarcie.

Można spotkać różne rodzaje pilarek, także wyposażone w chłodzenie wodne, jednak częściej spotykane są pilarki do metali z chłodzeniem wykorzystującym płyny.

Warto zwrócić uwagę na grubość piły, im będzie ona cieńsza, tym mniej będzie odpadów. Warto także zwrócić uwagę na sposób odprowadzania wiórów z tego rodzaju urządzeń. Można spotkać modele z bardzo wygodnymi pojemnikami wyjmowanymi, dzięki którym można łatwo utrzymać porządek w miejscu pracy. Wiele ciekawych informacji na temat pilarek do drewna możemy znaleźć na stronie http://przecinarki24.com.pl. Można także spotkać poiły stołowe, które zasilane są zwykłym silnikiem elektrycznym. Z blatu wystaje obracające się ostrze piły, drewno podaje się najczęściej ręcznie, przy czym należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo.