Co tak właściwie oznacza dezynfekowanie powierzchni

Wiele osób myli środki czyszczące z odkażającymi i sterylizującymi, ponieważ niektórzy myślą, że preparatów dezynfekujących i antyseptycznych można używać zamiennie, jednak te substancje nie oznaczają tego samego.

Różnica między środkami odkażającymi i dezynfekującymi polega na tym, że środki odkażające redukują bakterie na powierzchni o co najmniej 99,9 procent, podczas gdy środki dezynfekujące zabijają szerszą gamę mikroorganizmów i patogenów, a środki czyszczące po prostu usuwają brud, zabrudzenia i zanieczyszczenia z powierzchni. Czyszczenie powierzchni mydłami i detergentami po prostu usuwa widoczne zanieczyszczenia, brud i kurz. Odkażanie powierzchni sprawia, że jest ona higieniczna lub wolna od widocznych zanieczyszczeń, które mogą mieć wpływ na twoje zdrowie. Odkażanie ma na celu ograniczenie, a nie zabicie, występowania i wzrostu bakterii, wirusów i grzybów. Dezynfekcja powierzchni zniszczy te mikroskopijne organizmy zgodnie z informacją na etykiecie określonego produktu. Wynika z tego, że odkażanie jest procesem chemicznym, który zmniejsza, a nawet zabija zarazki na powierzchni, aby zapewnić ich bezpieczeństwo. Zwykle dezynfekujesz powierzchnie w kuchniach i innych miejscach, które mają kontakt z żywnością, a także w toaletach. Co tak właściwie oznacza dezynfekowanie powierzchni

Odkażać powinno się również zabawki, które dzieci wkładają do buzi, jak grzechotki i gryzaki.

Dezynfekcja wymaga silniejszego rozwiązania, aby zniszczyć zarazki, a nie tylko je zredukować. Możesz przykładowo dezynfekować obszary, w których zmieniasz pieluchę dziecka. Szpitale dezynfekują miejsca, które miały kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi. Do odkażania powierzchni komercyjnych stosuje się specjalne środki i metody, a zapewnia je dezynfekcja Łosice. Obie metody są krokiem naprzód w stosunku do zwykłego czyszczenia, ponieważ czyszczenie usuwa tylko widoczny brud. Podczas dezynfekcji lub odkażania usuwasz potencjalnie szkodliwe bakterie i zanieczyszczenia, które mogą nie być widoczne gołym okiem. Środki dezynfekujące zabijają określone bakterie, wirusy, pleśń lub grzyby i ich patogeny w określonym czasie.