Jakie rozwiązania usprawnią działanie małego przedsiębiorstwa?

Małe przedsiębiorstwa działające w branży IT nie powinny bać się innowacji. Bardzo łatwo “przespać” optymalny moment na wdrożenie narzędzi, które tylko z pozoru są zarezerwowane dla największych graczy. Jakie rozwiązania dla IT warto wdrożyć w przedsiębiorstwie, które ma plany dynamicznego rozwoju?

Funkcjonalny system CRM

Obecnie również małym firmom coraz trudniej obejść się bez sprawnego systemu CRM. Największą na świecie popularnością cieszy się Platforma Salesforce, pełna innowacyjnych rozwiązań i – co ważne z punktu widzenia małych przedsiębiorstw – w pełni skalowalna. Salesforce działa w chmurze, co znacznie ułatwia dostęp do zasobów firmowych pracownikom, zwiększa poziom bezpieczeństwa i chroni przedsiębiorstwo przed ewentualnymi awariami technicznymi. Ten system CRM charakteryzuje się jednocześnie dużą elastycznością, dzięki czemu można w pełni dostosować go nie tylko do wielkości firmy, ale również branży, w której działa oraz celów biznesowych. Na polskim rynku projekty w oparciu o tę platformę prowadzi firma Craftware.

Craftware dla IT – body leasing

Czy wdrożenie platformy i jej rozwój, a także prowadzenie projektów w oparciu o nią musi być kosztowne? Niekoniecznie! Oferta Craftware dla IT obejmuje między innymi zaawansowany body leasing. Usługa dotyczy nie tylko deweloperów, ale również analityków biznesowych, testerów czy project managerów. Wiąże się to z wymiernymi oszczędnościami i ograniczeniem ryzyka, związanego z rekrutacją nowych pracowników do działu IT.

Podążanie za trendami w IT

Użytkownicy Salesforce mogą liczyć między innymi na darmowe aktualizacje w ciągu roku. Warto jednak pamiętać, że cele biznesowe małego przedsiębiorstwa mogą dynamicznie się zmieniać, co nierzadko wymaga dalszego rozwoju platformy i dostosowania do nowej rzeczywistości. Nie należy się tego obawiać, ponieważ wiodący partnerzy – tacy jak Craftware – mogą zaoferować swoim klientom projekty zwinne, polegające na stopniowym wdrożeniu, które przynosi szybki zwrot z inwestycji. 

Korzystnym rozwiązaniem dla IT jest także Center of Excellence, czyli ulokowanie w organizacji grupy specjalistów,  usprawniających zarządzanie procesami.