Hodowla marihuany w warunkach domowych

Osoby mieszkające w Czechach lub w Holandii mają możliwość hodowli marihuany na własne potrzeby.

Oczywiście handel marihuaną przez punkty nieuprawnione jest oczywiście nielegalny, jednak na własne potrzeby można posiadać pięć roślin. Z pewnością tego rodzaju hodowlę najczęściej umieszcza się w domu, dlatego też musimy stworzyć odpowiednie warunki, dobrać odpowiednie nasiona, przygotować całą infrastrukturę która będzie obsługiwała rośliny. Oczywiście należy zadbać o system nawadniania, jak również wybrać odpowiednie oświetlenie które będzie zastępowało oświetlenie słoneczne.

Hodowla marihuany w warunkach domowych

Jak stworzyć optymalne warunki do upraw?

Do tego celu jednak należy posiadać dobrej, jakości nasiona marihuany. Oczywiście nie zawsze wiemy, w jaki sposób hodować nasiona marihuany, ale okazuje się, że nic w tym trudnego. Przecież jak każdą inną roślinę nasiona marihuany można idealnie tak samo hodować. Wystarczy, bowiem posiadać dobrej, jakości ziarenka, a także stosunkowo nasłonecznione miejsce. Musimy jednak posiadać odpowiedni i w pełni profesjonalny sprzęt. Z kolei warto zauważyć, że ów sprzęt jest także stosunkowo kosztowny, dlatego też nie każdy może sobie na niego pozwolić. Marihuana jednak coraz częściej jest hodowana w wielu krajach europy i jej hodowla staje się coraz powszechniejsza.

Naturalnie powinniśmy zwrócić uwagę iż rośliny te mogą być uprawiane w ziemi jak również na podłożach przykładowo kokosowych, w tym przypadku należy oczywiście pamiętać o częstym podlewaniu, dodatkowo będziemy potrzebowali także większą ilością środków odżywczych. Możemy dobrać różnego rodzaju doniczki, dodatkowo połączyć je odpowiednimi rurkami które będą zapewniały stały dopływ wody do systemu korzennego rośliny.

Obecnie bardzo popularna jest uprawa w specjalnych małych pomieszczeniach, są to tak zwane growboxy, czyli pojemniki w których wzrastała będzie roślina. Oczywiście wiele osób zastanawia się jaką gdzie umieścić growbox jak zrobic odpowiednie systemy oświetlenia, wentylacji, jak zadbać o właściwą wilgotność. Obecnie możemy zakupić wiele gotowych growboxów, które będą nadawały się od razu do upraw, z pewnością zaoszczędzi nam to wiele czasu, pozwoli także łatwiej regulować wszystkie czynniki takie jak temperatura i wilgotność.