Jak zadbać o dach na naszym domu?

Każdy dom powinien posiadać solidne zadaszenie, można znaleźć różne modele dachówki, może być to tradycyjna dachówka ceramiczna, albo pokrycie z blachy.

Nie da się ukryć, że blachodachówka to nowoczesne i bardzo ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o rynek pokryć dachowych. Jej główną zaletą jest to, że bardzo przypomina wyglądem dachówkę ceramiczną, zachowuje tak naprawdę wszystkie jej funkcjonalności i jest o wiele tańsza. Dlatego blachodachówka powinna być ciekawym rozwiązaniem dla nas wszystkich i sposobem na wykonanie taniego, ale jednocześnie pięknego i estetycznego dachu. Ceny są dość przystępne zatem jest to rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić. Kolorystyka dachu, jest istotna wiele osób decyduje na dachy czerwone i brązowe. Jednak obecnie mamy bardzo bogaty wybór kolorystyki i rodzajów dachówki. Jak zadbać o dach na naszym domu?

Można przykładowo zdecydować się na dachówkę w kolorze zielonym lub też niebieskim.

Warto oczywiście pamiętać że tego rodzaju dach musi pasować kolorystycznie do elewacji i innych elementów naszego domu. Dzięki temu nasz dom będzie oryginalny, i niecodzienny. Podczas wykonywania dachu należy się zdecydować, jaki rodzaj pokrycia zastosujemy, czy będą to dachówki, czy też może na dachu pojawi się blacha. Blacha będzie tańsza od dachówki, jednak dachówki ceramiczne będą posiadać wiele zalet, jedną z nich jest to, że nie musimy ich malować, wystarczy raz na pewien czas ją wyczyścić. Dachówki wykonane z ceramiki, które ułożone są na dachach domów, osłoniętych od wiatru, w miejscach cienistych, które sąsiadują z lasem, mogą porastać mchem. Można go usuwać szczotką oraz specjalnymi preparatami. Jeżeli nasz dach zostanie uszkodzony wówczas może wymagać różnych poprawek, w przypadku dachów pokrytych papą raz na jakiś czas trzeba będzie odnowić dach i pokryć nowymi warstwami, często trzeba także usunąć zniszczą papę. Warto w takim przypadku skorzystać z usług firmy PROOF TECH, specjaliści dokonają napraw na dachu który wytrzyma wiele kolejnych lat.