Gdzie zjeść dobre sushi na Bemowie?

Każdy kraj ma potrawę z którą jest jednoznacznie kojarzony. Japonia i Chiny najbardziej znane są ze swojej potrawy sushi. Głównym składnikiem sushi jest ryż, a zanim dodaje się rybę lub owoce morza, wżywa, grzyby i jajka.

Można ja przygotowywać na bardzo dużo sposobów, najpopularniejszą metoda jest ułożenie w ręku paluszka ryżowego i ułożenie na nim ryby jednego rodzaju. Bardzo znane jest również sushi z jadalnymi algami, które muszą być idealnie przechowywane by nadawały się do jedzenia oraz czasem z ogórka, wszystko zawija się w rulon dzięki bambusowej macie i kroi na cienkie krążki. Oczywiści sushi może przyjmować także inne formy takie jak sashimi, futomaki, czy nigri. W wielu miastach Polski można zjeść prawdziwe sushi możemy zjeść w lokalu ale również przywożone są do domu lub pod inny wskazany adres. Będąc na wakacjach możemy sobie zamówić w różne miejsca sushi zostanie ono szybko dostarczone pod wskazany adres, dlatego że w oryginalnym sushi jest to ryba surowa i musi być zjedzona w odpowiednim czasie. Niemal każda restauracja która serwuje sushi ma oczywiście dostawy do domu ma w ofercie.

Możemy więc zjeść je w barze czy restauracji lub zamówić na wynos. Oferta jest bardzo bogata a dowóz do domu jest sporym ułatwieniem. Bardzo egzotyczna i niezwykle ciekawa smakowo jest kuchnia japońska znajduje obecnie coraz więcej zwolenników. Warto więc czasem zajrzeć do takiej restauracji i na własne oczy a raczej podniebienie przekonać się jak wyglądają dania japońskie. Japońskie restauracje serwujące sushi, ale także inne dania są miejscem spotkań biznesowych czy też randek. W stolicy znajdziemy wiele restauracji sushi, jednak Warszawa to duże miasto, zatem powinniśmy szukać miejsca w naszej dzielnicy, gdzie będziemy mieli bliżej zjeść sushi Bemowo to miejsce gdzie znajdziemy porządną restaurację z orientalnym jedzeniem. Oprócz sushi w menu znajdziemy także zupy, sałatki i desery. Znajdziemy także ciekawe zestawy które chętnie zamawiane są na imprezy domowe.