Jak sprawić, by Twój pies czuł się komfortowo w klatce?

Każdy prawdziwy miłośnik zwierząt chce dla swojego pupila jak najlepiej, dlatego poszukuje metod, które pozwolą czworonogowi wyciszyć się i poczuć bezpiecznie w swoim domu. Jedną z metod, która zdobywa coraz większą przychylność i popularność jest klatka kennelowa, która dla wielu psów może stanowić podstawę bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie? Jak przyzwyczaić zwierzę do przebywania w klatce kennelowej? O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym wpisie.

Dlaczego klatka kennelowa to nic złego?

Stając się właścicielem psa, zaczynamy być odpowiedzialni za istotę żywą, która odczuwa emocje praktycznie tak jak my. Nic więc dziwnego, że większość z nas jeszcze przed podjęciem decyzji o nowym członku rodziny poszukuje profesjonalnych porad i wsparcia w zakresie wychowania i opieki nad psem. Zwłaszcza że wiele aspektów, takie jak użycie klatki kennelowej ma swoich zwolenników i przeciwników. W takich sytuacjach bardzo dobrym pomysłem jest konsultacja z profesjonalistami, których znajdziemy na stronie https://www.uwierzwpsa.pl, która należy do cenionej behawiorystki i zoopsycholog zajmującej się wsparciem właścicieli psów. To właśnie od takich osób powinniśmy czerpać wiedzę na tematy dotyczące opieki nad czworonogami.

Czym jest klatka kennelowa?

Klatka kennelowa to przedmiot, który obecnie poleca większość psich behawiorystów. Dzieje się tak głównie dlatego, że może ona stanowić bezpieczne schronienie dla zwierzęcia oraz miejsce wyciszenia i spokojnego snu. Po przejściu na stronę https://www.uwierzwpsa.pl/co-to-jest-klatka-kennelowa-jakie-sa-jej-zalety/ przeczytasz na temat wszystkich zalet tego rodzaju klatek z punktu widzenia doświadczonego psiego behawiorysty. Warto jednak wspomnieć, że wbrew opinii niektórych właścicieli psów klatka kennelowa nie jest dla psa więzieniem, lecz wsparciem i czymś na miarę „pokoju dziecięcego”, w którym zwierzę może się ukryć.

Gdzie ustawić klatkę kennelową?

Klatka kennelowa będzie pełnić swoją funkcję tyko jeśli zostanie ustawiona we właściwym miejscu i wykorzystywana w odpowiedni sposób. Wiele osób nie kieruje się dobrem psa, lecz wystrojem własnego domu stawiając klatkę w najbardziej dogodnym dla nich miejscu. Jest to duży błąd, ponieważ w tym przypadku najważniejsze są potrzeby naszego psa. Klatka kennelowa powinna zatem stać w takim miejscu, by nasz pupil czuł się w niej swobodnie i mógł w niej bez przeszkód wypoczywać.

Jak nauczyć zwierzę korzystania z klatki kennelowej?

Podstawową zasadą przyzwyczajania psa do klatki jest spokój i czas. Zwierzę na samym początku musi zapoznać się z klatką, dlatego na początku nie zmuszajmy go do wejścia, a jedynie zostawmy otwarte drzwiczki. W większości przypadków pies sam wejdzie do środka. W przeciwnym razie warto nagradzać psa pochwałą oraz smakołykiem za samo podejście do klatki kennelowej. Ważne jest to, by nie pospieszać psa lub pchać go na siłę w stronę klatki.

Ciekawym sposobem na przyzwyczajenie czworonoga do przebywania w klatce jest podawanie mu w niej posiłków. Tym samym zwierzę będzie kojarzyć to miejsce z czymś przyjemnym. Warto również zaopatrzyć się w gryzaki i zabawki, które umieścimy w środku klatki.