Popularne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

Dzisiejsza medycyna estetyczna daje ogromne możliwości, związane z korektą niektórych wad lub polepszaniem ogólnego wyglądu naszego ciała. Często nie trzeba przeprowadzać skomplikowanych i zaawansowanych procedur, aby polepszyć swój wygląd. Najczęściej wykonywane są bowiem niewielkie zabiegi, których zadaniem jest poprawienie małych wad, znacząco wpływających na nasz wygląd i samopoczucie. W artykule postaramy się przybliżyć, jak wyglądają najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Korekta powiek

Wraz z upływającym czasem dochodzi do utraty napięcia i objętości w tkankach człowieka. W wyniku tego procesu często pojawia się problem z opadającymi powiekami. Skutecznym sposobem na pozbycie się tego defektu jest zabieg nazywany korektą powiek górnych.

Zabieg trwa około 1,5 godziny i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Już tego samego dnia pacjent może wrócić do domu. Celem takiego zabiegu jest redukcja zwiotczałej skóry oraz zbędnego tłuszczu okołogałkowego powieki górnej. Obrzęk po zabiegu ustępuje w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Mieszkańcy Gdańska zainteresowani zabiegiem, wszystkie informacje mogą uzyskać poprzez wizytę w Klinice Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej Derm Estetyka, znajdującej się przy ul. Stefana Batorego 7/35 w Gdyni lub na stronie internetowej https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html/, gdzie szczegółowo poruszono tematykę korekty powiek.

Korekta uszu

Korekta uszu to zabieg z dziedziny chirurgii plastycznej, którego zadaniem jest zmniejszenie stopnia odstawania małżowin od głowy oraz usunięcie innych deformacji uszu. Kluczową rolę odgrywa tutaj własna chęć do zmiany swojego wyglądu.

Zabieg korekty uszu najczęściej związany jest z modelowaniem małżowiny usznej do odpowiednich kształtów, lub poprawa pozycji uszu względem głowy. Korekta uszu może okazać się także pomocna przy leczeniu deformacji uszu w wyniku wypadku, lub innych urazów. Każda operacja uszu musi być dopasowana do potrzeb i wymagań pacjenta, bowiem tylko wtedy można osiągnąć naturalne efekty. Więcej na temat korekty uszu przeczytać można stronie: https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-odstajace-uszy.html, gdzie wskazano najważniejsze zalecenia po operacji.

Wskazania do zabiegu korekty uszu

Korekta uszu najczęściej wykonywana jest w przypadku ich znacznego odstawiania, będącego powodem licznych kompleksów. Dodatkowo, wskazaniem do korekty uszu, może być występowanie przypadłości nazywanej uchem kalafiorowatym, lub uchem zapaśnika. Wszelkie zabiegi powinny być jednak wcześniej skonsultowane ze specjalistą, który podejmie decyzję o leczeniu.

Podniesienie brwi

Podniesienie brwi należy do jednych z najszybszych zabiegów, wykonywanych w ramach chirurgii plastycznej. W wyniku tego zabiegu pacjent może się pozbyć wielu kompleksów, bowiem twarz staje się znacznie odmłodzona i wygładzona. Sam zabieg może być wykonywany przy użyciu jednej z kilku technik, z których każda przynosi zadowalające efekty. Zabieg podniesienia brwi zalecany jest głównie osobom, które chcą uzyskać efekt powiększonego oka, jednak nie kwalifikują się do zabiegu korekty powiek. Jest to procedura polecana osobom starszym, które cierpią na efekt opadających brwi i zmęczenia twarzy.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie wymaga hospitalizacji. Szwy założone po zabiegu są ściągane w ciągu dwóch tygodniu po zabiegu. Po zabiegu pacjent musi przestrzegać ściśle określonych zasad, aby uniknąć problemów. Nie powinno się także wystawiać twarzy na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych.