Zablokowane wejścia na strony www, co zrobić?

Często zdarza się tak, że jeśli jesteśmy w Polsce to nie możemy korzystać z jakiś stron. Nie można też odtwarzać różnych filmów czy oglądać zdjęć, dlatego trzeba coś z tym zrobić.

Rozwiązaniem dla nas w takiej sytuacji, kiedy jesteśmy zablokowani przez system jest serwer polskie proxy, który daje nam nieograniczone możliwość. Co zostało zablokowane? Na pewno nasz adres IP. Z tego adresu wynika, z jakiego kraju pochodzimy, dlatego jeśli mamy zabronione oglądanie czy ściąganie czegoś to bez zmiany tego adresu to się nie uda. Nic tutaj nie pomoże nawet zmienny adres IP, bo cały czas jesteśmy z Polski. To trzeba zmieniać, dlatego można wykorzystać do tego inne serwery z całego świata. Na pewno utrafimy na kraj, który daje nam możliwość przeglądania treści, która nas interesuje. W Polsce cenzura nie jest zbyt duża, ale niekiedy zdarzają się takie sytuacje, że coś nie działa. Na szczęście proxy polskie działa i my możemy z tego skorzystać. Przekonamy się, że można ułatwić sobie zadanie i można łatwo przeglądać dokładnie te wszystkie treści, jakie nas interesują. To jest właśnie wolność, ale trzeba o nią zadbać we własnym zakresie, co oznacza, że sami musimy ustawić sobie serwer proxy tak żeby działał jak należy.

Ustawienie serwera proxy

Dłużej nam się zejdzie z szukaniem odpowiedniego serwera niż z jego ustawieniem. Wystarczy wejść w ustawienia przeglądarki i tam jest zakłada sieć i serwery proxy. W okienkach, które widzimy wpisujemy adres serwera, z którego będziemy mogli teraz korzystać. Po zatwierdzeniu wszystkich zmian można już wchodzić anonimowo na strony internetowego. Zainteresowanie takim rozwiązaniem jest coraz większe, bo wiele osób uświadamia sobie, że bezpieczeństwo to właśnie anonimowość, dlatego trzeba o to zadbać tak dobrze jak to tylko jest możliwe. Wybierając polskie proxy będziemy bardzo zadowoleni, bo otrzymamy taki serwer, jaki jest nam potrzebny. Do tej pory nikt nas nie będzie śledził w siebie i nikt nie będzie o nas zbierał danych, których udostępniać nie chcemy.