O odwodnioną skórę należy odpowiednio dbać

Jeżeli Twoja skóra jest zaczerwieniona, napięta lub sucha w momencie zmiany pogody i jest wrażliwa na wiatr, kurz i słońce, prawdopodobnie jest po prostu odwodniona.

Mając taką cerę naprawdę musisz uważać na używane przez siebie produkty do pielęgnacji skóry. Przesuszona i odwodniona skóra nie wytwarza wystarczającej ilości sebum, naturalnego oleju w organizmie. Aby pomóc Twojej suchej skórze, wybierz odżywcze produkty, które zawierają dużo lipidów, dzięki czemu Twoja skóra będzie jędrna i gładka. Szukaj na etykietach produktów do pielęgnacji i kosmetyków takich składników jak masło shea, wyciągi ze słonecznika, olej kokosowy i rycynowy, oraz kwasów tłuszczowych, takich jak glicerydy i ceramidy.

Dla wrażliwej skóry wybierz minimalistyczne formuły kosmetyków bez zawartości alkoholu i perfum.

Produkt zawierający mniej składników zmniejsza ryzyko niepożądanych reakcji. Bardzo pomocne są również uspokajające i ochronne składniki, takie jak woda termalna. Jeśli Twoja cera jest sucha, wrażliwa i odwodniona, bardzo ważne jest delikatne oczyszczanie z martwych komórek skóry oraz codzienne nawilżanie. W razie potrzeby taką skórę można również natłuszczać i odżywiać, aby znowu stała się promienna, wygładzona i elastyczna. Zapobiegnie to również podrażnieniu i swędzeniu skóry. Pomocne mogą być kosmetyki, takie jak kremy i balsamy o bogatej konsystencji, które znajdziesz na stronie https://novaclear.eu/produkty-hydro/. Emolienty, czyli kosmetyki natłuszczające i nawilżające, mogą pomóc poprawić i kontrolować objawy atopowego zapalenia skóry oraz leczyć skórę odwodnioną, suchą, łuszczącą się i podrażnioną. Ważne jest, aby znaleźć takie produkty do pielęgnacji, które ci się podobają i które są dla Ciebie wygodne, więc używaj ich regularnie, a stan skóry ulegnie poprawie. Emolienty działają najlepiej, gdy używasz dużej ilości konsekwentnie i często. Kiedy to zrobisz, możesz być zaskoczony, jak szybko wilgoć wraca, a sucha, odwodniona i swędząca skóra staje się ponownie miękka i gładka.