Wybierz się na urlop nad polskie morze do Gdyni

Bałtyk to jeden z najbardziej lubianych kierunków wakacyjnych. Piękne plaże, mnogość atrakcji turystycznych, wschody i zachody słońca, muszle i bursztyny, które stanowią znakomitą pamiątkę ze spaceru, to tylko niektóre walory urlopu spędzonego nad polskim morzem. Dlaczego warto tu przyjechać?

Bałtyckie plaże są szerokie i piaszczyste, a nadmorskie miejscowości dbają o to, by były czyste i przyjemne. Sam Gdańsk ma aż siedem strzeżonych kąpielisk, z kolei gdyńska plaża umiejscowiona w samym sercu miasta, otoczona Bulwarem Nadmorskim, z widokiem na marinę i Sea Towers, jest ewenementem, zaś sopockie nabrzeże rozciąga się na całej długości kurortu. Trudno powiedzieć, która z nich jest najpiękniejsza, dlatego polecamy je odwiedzić i zdecydować samodzielnie. Kąpieliska są idealnym miejscem zabawy dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych zapewniając dodatkowe atrakcje w postaci dmuchańców, placów zabaw, miejsc do gier zespołowych, chociażby w siatkówkę plażową, czy też do słodkiego wylegiwania się na miękkim, ciepłym piasku. Nie zapominajmy o tym, że morskie powietrze korzystnie wpływa na układ oddechowy, a spacer po plaży w naturalny sposób pomaga się odstresować i wyciszyć.

 

Nad Bałtykiem znajdują się także liczne rezerwaty przyrody, gdzie można chłodzić się w cieniu drzew, podziwiać przyrodę i zwierzęta chodząc licznymi ścieżkami edukacyjno-krajoznawczymi. Na miłośników natury czeka również klif orłowski, jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Gdyni. Dostarcza niesamowitych wrażeń i jest jednym z ulubionych miejsc dla zakochanych. Warto zrobić tu sobie sesję zdjęciową.

W Trójmieście czeka mnóstwo imprez kulturalnych, dyskotek, budek z goframi, lodami i innymi smakołykami, na które skusi się każdy łakomczuch. Nie sposób także nie spróbować smażonej ryby. W morzu Bałtyckim żyje wiele gatunków, m.in. flądry, dorsze, makrele, czy śledzie, które są serwowane świeżo z porannego połowu w pobliskich restauracjach i smażalniach.

 

Oprócz pięknych plaż i krajobrazów znajdziemy wiele atrakcji turystycznych, w tym muzea, zabytki, unikatową na skalę światową architekturę marynistyczną, latarnie morskie oraz wszelkiego typu inne atrakcje, jakie przygotowało nam Trójmiasto. Nie sposób wymienić wszystkiego, jednak można być pewnym, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Jedną z najistotniejszych kwestii urlopu nad morzem jest nocleg. Jeżeli wybieramy się do Gdyni warto zatrzymać się apartamentach na wynajem: https://billberry-apartments.pl/pl/apartamenty-gdynia-wynajem

W każdym apartamencie znajduje się niezbędne wyposażenie, salon z aneksem kuchennym wraz z wszystkimi potrzebnymi sprzętami i narzędziami, TV z kablówką, Internet i inne akcesoria przydatne podczas urlopu. Nowoczesna łazienka, sypialnia z wygodnym łóżkiem i niebanalne wnętrza oczarują każdego Gościa. Do tego tak istotna przestrzeń dająca poczucie wygody i komfortu.

 

Urlop w Gdyni nad polskim morzem to doskonały pomysł. Pomaga odzyskać dobry humor i wewnętrzną równowagę, zrelaksować się i wypocząć. To idealne rozwiązanie dla samotników, rodzin z dziećmi, zakochanych czy seniorów.