Sprawniejsza sprzedaż przez menadzera Allegro – jak poprawić osiągi sklepu?

Wykorzystywanie różnych sieciowych marketplace w celu poszerzenia zasięgów swojej działalności nie jest niczym nowym w branży e-commerce. Jest to szybki i dość łatwy sposób na to, aby dotrzeć do większego grona klientów, dlatego każdy e-sprzedawca powinien rozważyć skorzystanie nie tylko z własnej strony domowej, ale i kont w serwisach sprzedażowych, jak na przykład dobrze znane Allegro.

Rzecz jasna, w internetowych marketplace także wymagany jest pewien poziom zaangażowania, aby utrzymać sprzedaż na profesjonalnym poziomie. Chociaż od rejestracji konta do wystawienia pierwszych aukcji nie potrzeba wiele, to długotrwały plan sprzedaży wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi, które usprawnią i przyspieszą cały proces sprzedaży. Jednym z najlepszych wyborów w kwestii tego typu oprogramowania jest Apilo – nowoczesny system do zarządzania e-sklepem.

Dlaczego Apilo to dobry wybór dla e-sprzedawcy?

Rozwój sklepu na Allegro bez wątpienia oznacza także wzrost zysków, jednak mnożące się oferty przyczyniają się również do większego nakładu pracy i formalności z nimi związanych. Wiele z tych procesów da się jednak zredukować do zaledwie kilku kliknięć – sekretem jest tu ich automatyzacja.

To właśnie na taką optymalizację sprzedaży stawia Apilo oraz dostępny w jego ramach menadzer Allegro. Zakres funkcji tego narzędzia jest szeroki i doskonale przystosowany do potrzeb internetowego sprzedawcy. Warto wspomnieć tu między innymi o:

  • możliwości tworzenia własnych szablonów aukcji oraz ustandaryzowanego opisu,   
  • masowe włączanie, wyłączanie oraz inne operacje na aukcjach,    
  • automatyczne uzupełnianie parametrów podstawowych aukcji,    
  • wybór zdjęć przykładowych z bazy produktów,    
  • automatyczne powiadomienia e-mail dla klientów,    
  • wygodne filtrowanie aukcji Allegro według różnych wartości.

Menadzer Allegro, podobnie jak sam system Apilo, jest nieustannie rozwijany i aktualizowany zgodnie z obowiązującymi standardami w branży, dlatego zawsze można utrzymać przewagę nad konkurencją.

Jakie korzyści zapewnia menadzer Allegro od Apilo ?

Usprawnienia w zarządzaniu sprzedażą, na jakie pozwala menadzer Allegro, szybko stają się odczuwalne dla samego przedsiębiorcy – sprawdź na stronie. Automatyzacja zadań pozwala na realną oszczędność czasu, a co za tym idzie większe zyski i wygodniejszą pracę związaną z obsługą sklepu. Poprawie ulega także sam standard zapewnianej klientom obsługi – ryzyko błędów i pomyłek spowodowanych czynnikiem ludzkim jest praktycznie wyeliminowane, gdyż zadania te pozostawione są systemowi Apilo.