Kawa pobudza i poprawia koncentrację

Kawa jest dla wielu osób nieodzownym elementem śniadania, z pewnością daje nam ona energię na cały dzień.

Dzieje się tak, ponieważ w kawie znajduje się kofeina, która jest naturalnym stymulantem, działa poprzez stymulację mózgu i ośrodkowego układu nerwowego, pomagając zachować czujność i zapobiegając zmęczeniu. Kofeina znajduje się także w herbacie, pierwsze wzmianki na temat picia herbaty pochodzą z roku 2737 p.n.e. Obecnie 80% ludzi na całym świecie spożywa jakiś produkt zawierający kofeinę każdego dnia, a w Ameryce Północnej w przypadku osób dorosłych odsetek wynosi 90%. Kawa może przyśpieszać metabolizm, a także zwiększać spalanie tłuszczu, dodatkowo daje energię przy wysiłku fizycznym. Dlatego warto wypić mocną filiżankę kawy około pół godziny przed pójściem na siłownię. Kofeina może poprawić wydajność fizyczną, ale także umysłową. Kawa to naturalny psychoaktywny środek pobudzający, który reagując z ciałem, ma zdolność poprawiania energii, nastroju, funkcjonowania poznawczego. Kawa zawiera także witaminy B2, B5, B3. Jak pozują badania kawa pozwala także walczyć z depresją.

Kawa pita w odpowiednich ilościach dobrze działa na wątrobę, pomaga obniżyć poziom szkodliwych enzymów wątrobowych we krwi. Pozwala także oczyszczać nasz żołądek, z toksyn.

Coraz więcej osób posiada w domu ekspres do kawy dzięki czemu mogą przyrządzać swoją ulubioną kawę, oczywiście trzeba dobrej jakości ziaren. Warto zatem odwiedzić sklep z kawą gdzie będziemy mogli nabyć wiele różnych odmian kawy. W zależności od tego jaką kawę lubimy możemy odpowiednio ustawić ekspres. W wielu miejscach publicznych, w pracy możemy spotkać automaty z kawą i herbatą. Jest to bardzo wygodny sposób na to aby wypić kubek gorącej kawy. Oczywiście ekspresy do kawy należy uzupełniać ziarnami, najlepiej jeżeli są świeżo palone. W naszym kraju działa wiele palarni, które sprowadzają ziarna kaw z całego świata. Może być to przykładowo Arabica, w różnych opakowaniach po 100, 250, 500 lub 1000 gram.