Co wybrać na podłogę deski czy parkiet?

Obecnie coraz częściej w domach na podłogach widzimy podłogi drewniane jest od dziesięcioleci jednym z najpopularniejszych rodzajów podłóg.

Jego konstrukcja jest tak prosta, jak to tylko możliwe, drewniane deski będą przymocowane do podłogi, ważne jest aby posiadały odpowiednią grubość. Można znaleźć na runku różne szerokości desek, niektórzy będą chcieli wybrać jak najszersze, inni wybiorą węższe modele. Jeżeli wybieramy szerokość desek, warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, ponieważ ich wielkość będzie wpływała na optyczne postrzeganie wielkości mieszkania. Jeżeli nasz dom posiada duże pomieszczenia raczej nie oddzielane ścianami, można podzielić je wizualnie. Można położyć różnokolorowe parkiety, dzięki którym uzyskamy wrażenie podziału na obszaru, czyli na konkretne pomieszczenia. W przedpokoju stosujemy ciemniejsze twardsze drewno, ponieważ tam parkiet najbardziej narażony jest na ścieranie. Przykładem mogą być kobiece szpilki, które są jednymi z największych wrogów parkietu. Należy pamiętać, aby dobrze polakierować parkiet tak, aby nie przepuszczał wody. Ponieważ może zdarzyć się, że coś nam się rozleje, lub wejdziemy w mokrych butach. Lakier powinien następnie wyschnąć przez kilka tygodni.

O podłogę można również dbać za pomocą specjalnych wosków i olejów. Sprawiają, że podłoga odzyskuje połysk, jak również dają powłokę antystatyczną.

Niestety powierzchni konserwowanych olejami nie można pomalować, chyba, że wykonamy głębokie cyklinowanie, i następnie od nowa dokładnie nałożymy warstwę lakieru. Z pewnością dobrym pomysłem na naszą podłogą będą podłogi drewniane Kahrs – Greenfloor.sklep.pl. To sprawdzony dostawca posiadający w ofercie bardzo szeroką ofertę różnego rodzaju paneli podłogowych. Możemy wśród nich znaleźć także podłogi winylowe, które zyskują w ostatnich latach na popularności. Można stosować je zarówno w przedpokoju jak również w łazienkach. Dzięki czemu podłoga w obu tych pomieszczeniach będzie jednolita.