Kryptowaluta powoli staje się popularną formą płatności

Pomimo rosnącej popularności kryptografii rządy walczą z cyfrową walutą, ponieważ jest ona zdecentralizowana, co oznacza, że nie ma centralnego autorytetu w sposobie, w jaki rząd sprawuje władzę nad pieniędzmi.

Dlatego niektórzy eksperci uważają, że kryptowaluty stanowią zagrożenie dla banków centralnych i bezpieczeństwa narodowego. Dlaczego więc ktoś miałby ryzykować inwestowanie w walutę nieuregulowaną przez rząd i podlegającą potencjalnym zagrożeniom cyfrowym. Kryptowaluta to nie tylko instrument finansowy, to także technologia. Wszelkie oferowane przez nią korzyści są możliwe tylko ze względu na siłę technologii, która leży u jej podstaw. Kryptowaluty nie używają pośredników, więc transakcje są zwykle łatwiejsze, szybsze i wymagają mniejszych opłat dodatkowych lub wcale nie wymagają żadnych dodatkowych opłat. Niektórzy eksperci uważają jednak, że wyeliminowanie pośrednika wykracza poza te proste korzyści. Każda transakcja dotycząca kryptowalut jest unikalną wymianą między dwiema stronami, która chroni użytkowników przed takimi problemami, jak kradzież tożsamości. Kryptowaluty mogą to zrobić ze względu na technologię, która leży u ich podstaw, czyli blockchain. Technologia Blockchain jest zdecentralizowana.

Oznacza to, że żadna osoba, instytucja ani rząd nie mają centralnej kontroli ani nad walutą, ani nad transakcją.

To kolejny powód, dla którego rządy czują się zagrożone przez cyfrową walutę. Platforma finansowa Bitcoin Era Opinie użytkowników ma pozytywne, warto zatem zainwestować w kryptowalutę. Kryptowaluty są bardziej poufne i dlatego są preferowaną formą płatności także wśród przestępców handlujących nielegalnymi towarami i usługami. W skali globalnej więcej osób ma dostęp do Internetu niż do banków lub innych systemów wymiany walut. Otwiera to możliwość uzyskania kredytu przez osoby w niekorzystnej sytuacji, jeśli chodzi o ubieganie się o kredyt w tradycyjnych instytucjach finansowych. Eksperci sugerują nawet, że z tego powodu kryptowaluty mogą być kluczem do wyeliminowania globalnego ubóstwa i korupcji.