Butelka filtrująca – podkreśl swój styl wyjątkowym kolorem!

Szafirowa, flamingowa, turkusowa, bursztynowa – butelka filtrująca idealnie podkreśli Twój styl. Zabierz ją ze sobą do pracy, na uczelnię, urlop i siłownię!

Butelki filtrujące są poręczne, lekkie i trwałe, dzięki czemu mogą towarzyszyć Ci każdego dnia. Bez problemu mieszczą się do torby lub plecaka i sprawiają, że smaczną wodę do picia możesz mieć zawsze w zasięgu ręki.

Butelki filtrujące – jak działają?

Filtrowanie wody nie jest dziś niczym nowym. W wielu gospodarstwach domowych możemy zobaczyć dzbanki filtrujące. Coraz częściej instalowane są także filtry przepływowe, które pozwalają na dostęp do wody filtrowanej prosto z kranu. Świetnym rozwiązaniem są także baterie trójdrożne, dzięki którym możemy mieć w kranie zarówno wodę wodociągową, jak i filtrowaną – w zależności od naszych potrzeb. Butelki z filtrem działają podobnie. Również wyposażone są w filtr z węgla aktywnego pozyskiwany z łupin orzecha kokosowego. 

Sprasowany węgiel usuwa nieprzyjemny zapach i smak chloru z wody kranowej jednocześnie pozostawiając niezmienioną ilość minerałów występujących w wodzie kranowej takich jak magnez i wapń. W przypadku butelek z filtrem, by zachować wszystkie walory zdrowotne i w pełni cieszyć się jej smakiem, należy pamiętać o comiesięcznej, regularnej wymianie filtra.

Butelka z filtrem – czy warto ją kupić?

Butelki filtrujące to szereg korzyści. Przede wszystkim generują duże oszczędności. Dzięki nim nie musimy kupować wody butelkowanej, której koszt – zwłaszcza w dobie inflacji – wciąż się zwiększa. Woda mineralna lub źródlana to wydatek rzędu 2-3 złotych. Jeśli kupujemy ją codziennie – stanowi to spory wydatek w ujęciu miesięcznym. Tymczasem butelkę z filtrem możemy napełniać do woli, tyle razy, ile potrzebujemy.

Łatwiejsza dostępność do wody to też duże prawdopodobieństwo, że zaczniemy pić jej więcej. To kolejna korzyść, ponieważ by utrzymać odpowiedni stan zdrowia niezbędne jest odpowiednie nawadnianie organizmu i picie ok. 1,5-2 litrów wody dziennie! Z butelką filtrująca jest to dużo prostsze!

Co więcej, z łatwością możemy dopasować jej wielkość do naszych potrzeb. Na rynku dostępne są butelki o pojemnościach 0,3, a także 0,5 i 0,7 litra. Sam decydujesz, która będzie najodpowiedniejsza dla Ciebie. Duży wybór butelek filtrujących w wyjątkowych kolorach znajdziesz na https://dafi.pl/butelki-filtrujace.