Co zobaczyć w Kioto i najbliższej okolicy

Od oglądania góry Fuji po relaks w łaźniach publicznych onsen, Japonia jest pełna niesamowitych miejsc i rzeczy do obejrzenia.

Kioto staje się coraz bardziej zatłoczone, niemniej jednak Kioto pozostaje najlepszym miejscem do odwiedzenia w Japonii z uwagi na kulturę. W mieście jest zdecydowanie zbyt wiele obowiązkowych rzeczy do zobaczenia, aby ktoś podróżujący po raz pierwszy mógł je pominąć. Na szczęście wiele głównych atrakcji jest rozrzuconych w niewielkiej odległości od siebie. Jako punkt wyjścia rozważ rozpoczęcie zwiedzania od Gion pod kątem obserwacji gejszy w kimonach, a następnie odwiedzenia świątyni Kiyomizu-dera. Ponadto nie możesz również przegapić legendarnego Fushimi Inari Taisha. Ta świątynia shintoistyczna stała się ikoną Kioto w ostatnich latach i istnieje szansa, że już widziałeś jej tysiące bram torii na zdjęciach, ale warto je zobaczyć na żywo. Pamiętaj, aby iść do świątyni wcześnie rano, aby uniknąć tłumów, ponieważ to miejsce jest popularne zarówno dla turystów, jak i miejscowych. Podczas gdy większość głównych atrakcji Kioto znajduje się na wschodzie, musisz udać się do Arashiyama na zachodzie, aby doświadczyć kwintesencji bambusowego lasu. Ten obszar od dawna jest popularny jako naturalne miejsce odosobnienia dla Japończyków. Oprócz oszałamiającego lasu bambusowego z pewnością zajrzysz także do świątyni i parku małp Iwayatama.

Położony około godziny na południe od Osaki park Nara jest najbardziej znany ze swoich uroczych jelonków, które przechadzają się swobodnie wśród turystów.

Oprócz tych atrakcji park Nara ma również dwa bardzo ważne walory kulturowe, gigantyczny posąg Buddy w świątyni Todai-ji i Wielką Świątynię Kasuga. Jednak wycieczka po Japonii to nie tylko parki i świątynie. W Japonii znajdziemy również wiele pięknych ogrodów, które można zwiedzać, spokojne pijalnie herbaty, dobre restauracje i tematyczne kawiarnie. Jedzenie jest bardzo dobre, chociaż większości osób może się wydać nieco egzotyczne, ale warto próbować nowości.