Shooting Range Cracow – nowa, popularna atrakcja dla turystów

Zastanawiając się nad wieczorem kawalerskim czy niebanalnym wyjściem z paczką znajomych, często wybieraną opcją jest paintball. Jak dobrze byśmy się nie bawili, zawsze gdzieś pod skórą zostaje wrażenie, że nie jest to do końca to. Czujemy, że adrenalina mogłaby być większa, a trzymana w ręku broń….prawdziwa.

Całe szczęście dla osób pragnących 100% męskiej rozrywki powstały strzelnice sportowe, które umożliwiają obcowanie z prawdziwą bronią, nawet osobom, które nie były w wojsku, a podobne egzemplarze widziały jedynie w filmach akcji.

Strzelnice sportowe – adrenalina połączona z dobrą zabawą

Strzelnice sportowe, poza ogromną dawką adrenaliny i satysfakcji, umożliwiają także skonfrontowanie swoich wyobrażeń o tym, jak działa dana broń z tym, co wydawało nam się podczas sensu w kinie, podczas którego główny bohater z łatwością celował do przeciwników, trzymając broń jedną ręką.

Kontakt z realną bronią palną uczy pokory i jest niesamowitą przygodą, którą warto przeżyć. Oczywiście wszystko odbywa się zgodnie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, a osoby koordynujące przebieg atrakcji są specjalistami w swojej dziedzinie. Każdą sesję strzelania do tarczy poprzedza wyczerpujące szkolenie, które nie tylko uczy nas jak obchodzić się z bronią, ale także uczula i przygotowuje na niebezpieczne sytuacje, które mogą pojawić się podczas strzelania. Co więcej, jeśli ktoś interesuje się militariami, takie szkolenie przygotowawcze będzie doskonałą szansą na poszerzenie swojej wiedzy na temat danego modelu broni.

Modeli do wyboru jest sporo. Kolekcja jest w stanie zaimponować nawet tym, którzy mają za sobą np. służbę wojskową.

Wśród dostępnego arsenału jest m.in.

  • Karabin maszynowy UZI
  • karabin snajperski
  • M14 Rifl
  • M44

czy takie klasyki jak

  • Rewolwer 357 magnum,
  • Shotgun obrzyn
  • PPSz wz. 1941 ”Pepesza”
  • Thompson World War II

Cena takiej rozrywki na krakowskiej Shooting Range uzależniona jest od liczby strzałów, jaką chcemy oddać i typów broni, z jakich chcemy korzystać. Dla początkujących, którzy są na strzelnicy pierwszy raz, może być męczące fizycznie zmaganie się z odrzutem broni. Takie osoby mogą rozważyć opcję podstawową – 120 zł za 30 strzałów z podstawowego uzbrojenia. Ci, którzy złapali bakcyla lub czują w sobie Rambo, mogą wyszaleć się, wybierając najbardziej zaawansowany pakiet za 300 zł. Umożliwia on oddanie 70 strzałów przy użyciu niemal całego arsenału, w tym shotgunów.

Najlepiej jednak samemu ocenić swoje potrzeby i możliwości, bo może się okazać, że najlepszym wyborem będzie któryś z pośrednich rozwiązań.