Producent skarpet dla dzieci – jakie powinny być?

Tanie skarpety nie koniecznie są dobre

Skarpetki dla dzieci to wbrew pozorom temat nie prosty. Wiedzą o tym najlepiej mamy, czy osoby które takie skarpetki dzieciom kupują. Chociaż w tanich dyskontach są do wyboru kolorowe wzory skarpet, to nie zawsze warto kusić się na produkt najtańszy. Nikt chyba nie ma ochoty kupować skarpet, które szybko tracą formę, kształt i kolory. A co gorsza skarpety ze słabych jakościowo materiałów mogą nawet zaszkodzić delikatnej skórze dziecka. Nie bez znaczenia są barwniki, których użyto do produkcji materiałów. W wielu słabych jakościowo tkaninach wykryto nawet substancje rakotwórcze. Jeśli więc chodzi o zdrowie dziecka, nie warto oszczędzać. 

Mała stopa, duże wymagania

Stopa dziecka ma delikatną i wrażliwą skórę, może intensywniej się pocić, jeśli jest osłonięta nie przepuszczającym powietrza materiałem. Dodatkowo agresywne barwniki łatwo mogą ją podrażnić. 

Skóra stóp u małego dziecka nie jest tak rozwinięta, jak u dorosłych. Nie ma jeszcze takiej warstwy rogowej, więc łatwo o obtarcia i podrażnienia. A do takich mogą przyczyniać się nie tylko nie wygodne buty, co i źle skrojone i sztuczne skarpetki. Przetarte na piętach nie posłużą dziecku, a jedynie staną się kolejnym odpadem do kosza na śmieci. Po co tracić pieniądze na coś, co okazuje się mało przydatne. 

Poznaj cechy skarpet idealnych dla twojego dziecka

Dobrze być świadomym konsumentem, zwłaszcza gdy chodzi o ubrania dla najmłodszych. Zaczynając już od samym skarpet, które przecież należą do bielizny. Dotykają bezpośrednio wrażliwej skóry, muszą więc być przewiewne, miłe w dotyku, ale też mocne i elastyczne. Najlepszym materiałem w tym wypadku okazuje się bawełna. Dla uzyskania odpowiedniej elastyczności do bawełny dodaje się elastan w odpowiedniej proporcji. Skarpeta musi się do małej stopy dopasować, ale też nie ześlizgiwać się z niej w trakcie chodzenia. Skarpety dobieramy według tęgości oraz długości stopy dziecka. Nie kupujemy skarpet zbyt ciasnych i wąskich. Drugim kryterium wyboru z pewnością jest kolorystyka tkaniny. Wiadomo, że dzieci lubią wesołe barwy, które zachęcają do noszenia takich skarpet. 

W przypadku skarpet znaczenie ma również gramatura tkaniny. Cieńsze skarpety kupujmy na lato, grubsze i cieplejsze na zimę. Skarpety zimowe mogą być wykonane nie tylko z bawełny, ale i z wełny merynosa, która nie jest szorstka. Letnie skarpety, dla uzyskania przewiewności mogą być z dodatkiem bambusa. 

Wiele ciekawych skarpetek dla dzieci w różnych wzorach i kolorach znajdziesz na stronie sklepu z kolorowymi skarpetami SOXNITE – https://soxnite.com/.