Czym charakteryzuje się solidny magazyn?

Hale stalowe mogą przydać się w wielu różnych gałęziach gospodarki, mogą służyć jako różnego rodzaju magazyny, czy tez przechowalnie, bardzo dobrze sprawdzą się jako chłodnie do przechowywania warzyw i owoców.

Często posiadają szkielety stalowe obłożone płytami, szkielety mają mają za zadanie wzmacniać całą konstrukcję. Musi być ona wytrzymała ponieważ będzie ze względu na swoje gabaryty będzie na nie działał wiatr. Dodatkowym problem może być zimą zebrany na dachu śnieg. Dlatego też hala stalowa musi posiadać odpowiednia konstrukcję, warto zwrócić na to podczas budowy. Z pewnością każda hala będzie potrzebowała dobrej podstawy. Podczas budy hali w pierwszej kolejności prowadzone są prace ziemne, które przy prawidłowym wykonaniu pozwalają na wykonanie fundamentów. Kolejnym etapem budowy hali jest wykonanie podstawowej konstrukcji, będzie to przykładowo podstawa wykonana z żelbetonu, na tym postawimy ściany nośne i działowe, rygle, nadproża, słupy oraz schody. Następnie będziemy mogli zamontować wszystkie elementy stalowe takie jak słupy, belki, dźwigary i łączniki. Czym charakteryzuje się solidny magazyn?

Prawidłowo umieszczony szkielet ze stalowej ramy umożliwia ułożenie dachu.

Zwykle jest wykonany z blachy trapezowej lub falistej. W zależności od potrzeb, poszycie dachowe może być wykonane jako izolowane lub nieocieplone. Dach oczywiście powinien system odprowadzania wody, podłączenie rynien. Jeżeli hala ma pełnić rolę chłodni, wówczas konieczne będzie także wykonanie stosownej izolacji, oraz systemów chłodzenia. W chłodni powinna znaleźć się odpowiednia wentylacja, która będzie mogła stworzyć wydajny system cyrkulacji powietrza. Jednak wiele firm nie decyduje się na budowę hali, a na wynajem, czasem potrzebujemy szybko dodatkowego miejsca. Przykładowo firmy z branży spożywczej i przetwórczej mogą potrzebować dodatkowych hali na czas zbiorów. Wówczas dobrym pomysłem będzie wynajem hali, duży wybór hal w atrakcyjnych lokalizacjach znajdziemy na stronie MAGAZYNY.online.