Jest wiele korzyści wynikających ze stosowania botoksu

Chociaż pomysł wykorzystania śmiercionośnej neurotoksyny, jaką jest botoks, w zabiegach medycznych i kosmetycznych jest nieco przerażający, ma ona wiele wspaniałych korzyści, gdy jest bezpiecznie podawana przez doświadczonych lekarzy.

Wyjątkowa zdolność botoksu do rozluźniania mięśni leczy bardzo wiele schorzeń, a kosmetyczne wstrzykiwanie tego środka to tylko mała część jego zastosowań. Botoks to nie tylko usuwanie zmarszczek z naszej twarzy, ale również leczenie zeza, nadmiernej potliwości, bolesnych migren czy nietrzymania moczu. W idealnym świecie botoks trwałby wiecznie i wystarczyłby jeden zabieg, aby skóra wyglądała młodziej. Niestety to nieprawda, dlatego aby utrzymać wyniki, musisz powtarzać zastrzyki w celu uzupełnienia środka rozluźniającego mięśnie co około cztery do sześciu miesięcy. Jest wiele korzyści wynikających ze stosowania botoksu

Zwykle po takim czasie efekty działania botoksu w organizmie zanikają.

Jednak nie musisz tego robić, jeśli nie chcesz. Zaletą braku trwałości botoksu jest to, że nie musi być dużym zobowiązaniem i nie trzeba zabiegów powtarzać regularnie. Twoja twarz nie zostanie zmieniona na zawsze poprzez wstrzyknięcia botoksu, dlatego nie trzeba się obawiać zabiegów rozluźniających mięśnie w celu pozbycia się zmarszczek. Po pierwszych wstrzyknięciach botoks zacznie zanikać przez okres około sześciu miesięcy. Jeśli po tym czasie nie zdecydujesz się na więcej zastrzyków, twoja skóra w końcu wróci do poprzedniego stanu. Jeśli zastanawiasz się, czego się spodziewać po botoksie, możesz obawiać się potencjalnych skutków ubocznych takiego zabiegu. Jednak większość osób, które otrzymują botoks, nie odczuwa żadnych skutków ubocznych. Jest to spowodowane tym, że przed zabiegiem następuje konsultacja z doświadczonym lekarzem, który sprawdzi, czy nie ma w twoim przypadku jakichkolwiek przeciwwskazań, aby botoks Kraków był bezpieczny dla pacjenta i nie wystąpiły powikłania. W trakcie zabiegu możesz odczuwać lekkie ukłucia, a skóra może być przez kilka dni zaczerwieniona i podrażniona, mogą również wystąpić lekkie siniaki i krwawienie, ale te objawy bardzo szybko mijają.